Як уберегтися від балістичних ракет, коли є лише кілька хвилин

Головна Сторінка » Як уберегтися від балістичних ракет, коли є лише кілька хвилин

Повітряна тривога може застати де завгодно, але не завжди є можливість добігти до укриття. Особливо, коли є загроза від балістичних ракет.

Небезпека полягає в тому, що це надвисока швидкість ракети, яка не залишає багато часу на реакцію. Від запуску до моменту появи балістичної ракети над Україною розхділяє дві-чотири хвилини.

Як убезпечити себе в такому випадку, розповість Gazeta.ua.

Важлива пам’ятати, що сигнал “Повітряна тривога” з різних причин може не лунати. Натомість ви можете побачити сповіщення в телефоні, почути радіоповідомлення чи звуки вибухів.

Якщо під час тривоги ви вдома

Заздалегідь відсуньте ліжка від вікон. Вибухова хвиля висадить вікна з луток і вас хоча б не поріже склом.

Коли лунає тривога, вимкніть усі прилади та світло.

Швидко одягніться, візьміть тривожну валізу з необхідними речами. Прямуйте до укриття, стежте за повідомленнями від місцевої влади та правоохоронців.

Якщо поруч немає укриття, дотримуйтеся правила “двох стін” або вийдіть у під’їзд.

Правило “двох стін”

Від небезпеки вас має відділяти щонайменше дві стіни, бо одна, ймовірно, зруйнується від удару, а друга візьме на себе уламки стіни, віконного скла тощо. Тому ховатися безпечно у місці, яке розташоване за другою від фасаду опорною стіною. Зазвичай це тамбур, коридор або передпокій. Навіть, якщо вам здається, що будинок нестійкий, підвалу нема, а в сховищі нема місця, лишайтеся біля опірних стін – вони витримають.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Над Києвом і районом столиці знищили близько 10 російських ракет

Радимо заздалегідь проговорити з близькими порядок дій і визначити місце зустрічі на випадок, якщо зникне зв’язок або світло.

Також рекомендуємо завантажити карти місцевості, які будуть доступними без інтернету.

Надзвичайники зазначають, точне місце, куди влучить ракета чи ворожий дрон визначити важко. Тому слід неухильно дотримуватися рекомендацій.

Під час сигналу повітряної тривоги краще переходити до укриття.

Правило “двох стін” це вже критична ситуація, яка не завжди може захистити так надійно, як сховище. Це правило може більш-менш допомогти у тому випадку, коли відбуваються обстріли.

Взагалі, під час оголошення повітряної тривоги не варто повідомляти, чим конкретно атакує ворог. Люди у такому випадку можуть нехтувати правилами безпеки.