Як українці пошили в дурні ФСБ – Грозєв розповів про спецоперацію

Головна Сторінка » Як українці пошили в дурні ФСБ – Грозєв розповів про спецоперацію

Федеральна служба безпеки Росії обвинуватила розслідувача Христо Грозєва у причетності до спроби викрадення російських літаків.

Грозєв це все спростував. Зазначив у Twitter, що розслідувачі Bellingcat лише знімали фільм про роботу Служби безпеки України та ФСБ.

“Ми вели хроніку однієї з найбезглуздіших контррозвідувальних операцій усіх часів. І документ все ще працює. Хоча Росія сьогодні представляє це як переворот для своєї контррозвідки, насправді ця операція була серйозною помилкою для ФСБ, ненавмисно розкривши особи десятків офіцерів контррозвідки, їхні методи роботи та таємні активи”, повідомив він.

Після того, як Україна запропонувала російським льотчикам гроші за літак, він зняв про це документальний фільм.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Народився в Запорізькій області: у полон ЗСУ потрапив поранений командир розгромленої ДРГ

“Команда українських оперативників звернулася до російських льотчиків із пропозицією на основі цього закону. Ми дізналися про ініціативу і забезпечили собі перші місця зняти документальний фільм про цю нахабну операцію”, написав Грозєв.

Насправді українські розвідники справді вирішили купити у російських пілотів літаки. До цього втрутилась ФСБ. Українці зрозуміли це, коли російський пілот попросив вивезти з Росії не дружину, а коханку. Жінка працювала на ФСБ. Російська спецслужба остаточно видала себе, коли від імені пілота попросила українців приспати пильність другого пілота.

“Українці почали згодовувати “пілотам” з ФСБ фейкові карти їхньої дислокації протиповітряної оборони, а також дезінформацію про оперативні злітно-посадкові смуги. Водночас пілоти надіслали (ймовірно, так само підроблені) власні карти заходу на посадку та зниження. Ми продовжували знімати”, написав Грозєв.

Українські розвідники навіть переконали відправити до Мінська дружину одного з російських пілотів. Мала там зустрітись з “українськими кураторами”. Росіяни пробули там чотири дні, проте нічого у них не вийшло.

“Ця дивна гра у взаємний обман завершилася, коли ФСБ зрозуміла, що ніхто не з’явиться на жодній із запропонованих зустрічей, усвідомивши, що вони себе видали. А ФСБ дуже хотіла ідентифікувати українських агентів І українці зрозуміли, що справжнього пілота вони теж не отримають”, написав Грозєв.

За період повномасштбної війни Служба безпеки України викрила понад 160 ворожих ДРГ і повідомила про підозри 1 тис. зловмисників за злочини проти держбезпеки. Це дані станом на червень.

Одна з останніх спецоперацій знешкодження російської агентури, яка готувала теракти на півдні України. Зокрема, СБУ затримала ворожого агента, який розвідував дислокацію артилерії та спецпідрозділів ЗСУ на південному фронті.