Як вибрати ідеальний час для посіву гороху, щоб отримати рясний врожай

Головна Сторінка » Як вибрати ідеальний час для посіву гороху, щоб отримати рясний врожай

Горох добре переносить прохолодну погоду та швидко проростає. Щоб отримати рясний урожай, важливо правильно вибрати час для посіву.

Оптимальні терміни залежать від клімату вашого регіону, але загалом висівати горох слід, коли ґрунт прогріється до +4…+6°C. Зазвичай це початок квітня.

Коли сіяти горох у відкритий ґрунт

Фахівці стверджують, що найкраще не поспішати з висіванням гороху у відкритий ґрунт, і робити це протягом квітня. Варто зазначити, що ця рослина полюбляє певну прохолоду, а тому, висіявши насіння пізньою весною, ви отримаєте значно менший урожай.

Найкраще підбирати грядку, на якій минулого року росли такі культури як: картопля, гарбуз, помідор, огірок чи капуста. А ось “поганим” попередником для гороху вважається він сам.

Як правильно сіяти горох

Гороху подобається добре дренований, родючий ґрунт, рівень pH повинен бути нейтральним або слабокислим. Перед висіванням ділянку потрібно обов’язково перекопати, додаючи добрива. Це допоможе розпушити землю для кращого проростання. Насіння гороху також замочують у воді на кілька годин перед висіванням.

Висівати горох необхідно у борозни глибиною до 3 см. Насіння розміщують з відстанню приблизно 8-10 см. Після цього засипають землею та зверху злегка притоптують.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стійкі до холоду: які овочі, зелень та квіти посіяти під перші весняні дощі

Рослину потрібно періодично поливати, особливо у період активного зростання. Додатково можете підживити горох добривом. Найкраще підійде суміш з азоту та калію. Вже через 2-3 місяці після висівання буде готовий урожай.

Зберете гарний врожай огірків, якщо буде правильний догляд і дослухаєтесь до порад, що посадити поряд з популярним овочем.

Квасоля та горох здатні насичувати ґрунт азотом. Це вкрай важливо для швидкорослих рослин, таких як огірки. Їх можна садити як безпосередньо поруч з огірковими грядками, так і по їх периметру. Восени не варто повністю видаляти бобові з грядки. Достатньо зрізати їх надземну частину, залишивши коріння в ґрунті. Вони містять азотні бульбочки, які стануть натуральним добривом для наступного сезону.