Як захиститися від хімічної загрози – в ДСНС дали поради

Головна Сторінка » Як захиститися від хімічної загрози – в ДСНС дали поради

У випадку хімічної атаки необхідно захистити органи дихання та зайти у загерметизоване приміщення.

Хімічна небезпека може статися через аварію на виробництві та атаку ракетами, які несуть в собі бойові хімічні речовини. Про це каже директор департаменту організації заходів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій Віктор Вітовецький під час телемарафону.

“У разі аварії на хімічно-небезпечному об’єкті запаси хімречовин і витік може спричинити велику зону ураження. Перше, це залишити вулицю, зайти в приміщення і максимально його герметизувати, щоб отруйні речовини не потрапили в органи дихання”, сказав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що робити, якщо Росія здійснить хімічну атаку: поради від МОЗ

Пластикові вікна досить герметичні, але двірні отвори треба прокласти вологим матеріалом. Необхідно закрити димвентканали, щоб також зупинити потік повітря.

Замість протигаза можна використати ватно-марлеву пов’язку.

Основними джерелами промислового забруднення є аміак та хлор. При викиді аміку маску можна змочити у розчині 2-5% оцетової кислоти, а у разі витоку хлору – 2-5% розчином соди.

“Основна небезпека це органи дихання, тому перша і головна задача захистити саме органи дихання”, підкреслив він.

У випадку бойових дій небезпечними є фосфорні бомби.

“Небезпека фосфору висока температура загоряння. Все те, що ви бачити в повітрі, воно падає на землю і поки воно не згорить повність цього майже неможливо загасити. Якщо попадає на людину, то опіки будуть шалені”, повідомив Вітовецький.

Існує ймовірність використання Росією бойових отруйних речовин, каже він. Захиститися від них можна так само як і від промислової хімії.

Немає сенсу розпізнавати хіматаку на запах. Це означатиме отримання смертельної дози.

“Ті, хто відчують якийсь запах, вже нажаль нічого не розкажуть. Бо найдрібніша концентрація отруйної речовини в повітрі для людини смертельна”, пояснив Вітовецький.

Кандидат хімічних наук Гліб Репіч пояснив, як розпізнати хімічну атаку і як від неї можна захиститися. Перший фактор – це сигнал хімічної атаки: це є, як сирена повітряної тривоги, тільки один гудок короткий, другий – довгий.

Другий фактор – треба розуміти, що сигнал хімічної тривоги подадуть тоді, коли уже буде виявлена хімічна атака, коли підрозділи ДСНС або військові виявлять цю атаку за допомогою газо-хімічних аналізаторів. Доставляється хімічна зброя за допомогою ракет, снарядів і такі вибухають слабше – звук вибуху глухий і слабкий.