Як знищення російських кораблів вплине на дії окупантів – в ISW розповіли

Головна Сторінка » Як знищення російських кораблів вплине на дії окупантів – в ISW розповіли

У звіті Інституту з вивчення війни (ISW) йдеться, що українські офіційні особи повідомили про атаку по українському кораблю “Костянтин Ольшанський”, який російські окупанти захопили 2014 року.

Речник ВМС України Дмитро Плетенчук зазначав, що удар завдали ракетою “Нептун”. Окупанти розбирали “Костянтина Ольшанського” у порту Севастополя, щоб використати запчастини. Але 2024 року вирішили зайнятися його відновленням, коли зрозуміли, що Чорноморському флоту не вистачає великих десантних кораблів.

Повідомляли також про удари по десантних кораблях класу “Ямал” і “Азов” класу “Ропуха”, а також по розвідувальному кораблю класу “Іван Хурс” та кількох невизначених об’єктах інфраструктури флоту у Севастополі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗСУ атакували корабель “Костянтин Ольшанський”, який викрали окупанти

На супутникових фото від 23 та 24 березня можна побачити пошкодження задньої частини судна “Іван Хурс”.

В ISW кажуть, що українські удари по суднах та інфраструктурі Чорноморського флоту можуть і надалі стримувати сили Росії від передислокації кораблів до Севастополя та західної частини Чорного моря. Це ускладнить здатність Чорноморського флоту максимізувати свої бойові можливості.

Плетенчук казав, що частина російських суден, призначених для ведення бойових дій у морі або для обстрілу узбережжя зі своїх корабельних установок, наразі не залучені. Упродовж понад двох тижнів ці кораблі взагалі не виходять у море.

Сили оборони України успішно уразили великі десантні кораблі російських окупантів – “Ямал” та “Азов”.

Також завдали удару по центру зв’язку та декількох об’єктах інфраструктури Чорноморського флоту окупантів у Севастополі.

Після знищення великих десантних кораблів (ВДК) Чорноморського флоту Російської Федерації “Азов” та “Ямал” у Чорному морі залишилося лише сім десантних кораблів РФ.

І це включно з тими ВДК, які були перегнані з Балтійського та Північного флотів напередодні вторгнення у лютому 2022 року.