Як знищили ракетний катер “Івановець”: військовий розповів деталі

Головна Сторінка » Як знищили ракетний катер “Івановець”: військовий розповів деталі

Оператор безпілотних літальних апаратів з позивним “13” розповів, як знищили російський ракетний катер “Івановець”.

Українські військові використали десять безпілотників MAGURA V5, шість з яких уразили корабель, передає CNN.

MAGURA мають довжину кілька метрів, але їхній радіус дії близько 800 км. Це дає свободу запускати безпілотники з великих смуг.

На відео можна побачити, як росіяни стріляють у морські дрони біля “Івановця”, перш ніж щонайменше два безпілотники влучили у борт судна.

“Головне – відчути дрон. Якщо його пульт управління трохи стиснути, то можна втратити контроль над дроном. Я б сказав, що це як робота ювеліра”, – розповів військовий.

Морські дрони можна запрограмувати для довгих атак. Пілот увесь час стежить за проходженням безпілотника. Фінальний наліт на ціль часто контролюється вручну.

“Корисне навантаження дрона можна збільшити до 300 кілограмів. Але в цьому немає потреби. Навіть проти деяких з найсильніших кораблів Чорноморського флоту Москви безпілотники довели свою ефективність”, – каже “13”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Буданов розповів деталі знищення “Івановця”

Окупантам важко збивати морські дрони. Озброєння на їхніх кораблях не підходить для захисту від безпілотників. Гармати більше підходять для боротьби з іншими кораблями.

“Їх досить важко побачити, особливо у відкритому морі. Такий розмір дрона ускладнює його контроль через хвилі, але це також ускладнює ворогу можливість уразити нас”, – сказав військовий.

За словами оператора дрона, озброєння на борту російських військових кораблів не було розроблено для захисту від безпілотників, що змушує такі цілі, як “Івановєц”, використовувати гармати, які краще підходять для боротьби з іншими кораблями.

Російські снаряди влучали у воду під час атаки на “Івановець”. Проте боєприпаси не можуть зупинити їх.

“Жоден військовий корабель не може бути таким маневреним, як ці безпілотники”, – додав український боєць.

На знищеному вночі 1 лютого російському ракетному катері “Івановець” могли перебувати до 40 членів екіпажу. Про штатну кількість особового складу окупантів на ворожому судні повідомили Військово-морські сили Збройних сил України.

“Івановець” – це ракетний катер окупантів 41-ї бригади ракетних катерів, який ніс бойове чергування, охороняючи пункт базування у Новоозерному.