Як зробити аналіз грунту

Головна Сторінка » Як зробити аналіз грунту

Стан грунту є одним з ключових факторів, що впливають на врожайність сільськогосподарських культур. Саме тому, необхідно ретельно контролювати рівень певних елементів в ньому і інші показники.

Періодичність виконання досліджень залежить від мети і особливостей агробізнесу. Наприклад, агрохімічний аналіз грунту необхідний перед посівом або в разі виникнення проблем з розвитком рослин. Дізнатися про це більш докладніше Ви зможете в підготовленій статті. Розповідаємо, в чому суть процедури, і де її можна зробити.

Для чого потрібен аналіз грунту

Дослідження дозволяють визначити наявність або відсутність певних речовин в грунті. Така інформація є цінною для будь-якого фермера, який хоче отримати багатий і якісний урожай. Адже вона допомагає знайти відповіді відразу на кілька питань:

Чому на ділянці слабо ростуть культури?

Які добрива необхідно внести?

Як змінився склад після засівання певних видів рослин?

Таким чином замовники отримують детальні дані, які допомагають вибрати правильний підхід до поліпшення якості грунту. Крім цього, агрохімічний аналіз грунту дозволяє заощадити кошти, які витрачаються на добрива. Отримуючи результат, можна точно дізнатися, що саме потрібно придбати. Якщо ж такої інформації немає, тоді вибрані за здогадками речовини просто не дадуть бажаного результату.

Види досліджень грунту

Щоб визначити стан грунту і його придатність для вирощування рослин, іноді потрібно кілька видів процедур. Основний з них є хімічний аналіз грунту, який дозволяє визначити рівень родючості конкретних ділянок. В процесі експерти виявляють кількість мікро -, макроелементів, а також органічних речовин. На основі отриманої інформації вони формують детальний висновок.

Крім цього, в процесі може виконуватися також мікробіологічне дослідження складу грунту. Цей вид аналізів передбачає визначення кількості біологічних компонентів. Це можуть бути найпростіші, віруси, грибки, водорості та інші елементи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як і чим підживлювати ґрунт навесні – поради городникам

Правила відбору проб ґрунту для хімічного аналізу

Для виконання процедури необхідно відправити в лабораторію зразки грунту. Але, виконувати відбір необхідно відповідно до рекомендацій співробітників. Щоб дізнатися про них більш детально, варто зв’язатися з ними будь-яким зручним способом.

У будь-якому випадку діє загальне правило – проби грунту поміщаються в мішечки, зроблені з тканинного матеріалу. Їх потрібно надійно упакувати і вказати необхідні дані (назва компанії, ім’я, прізвище, номер поля, глибина відбору і т.д.). Передати в лабораторію зразки можна самостійно, відвідавши офіс, або відправити поштою.

Як зробити аналіз грунту

Експертиза грунту – це багатоетапний процес. Спочатку замовнику необхідно відібрати проби. На цьому етапі важливо дотримуватися рекомендацій співробітників агролабораторії, в тому числі що стосуються упаковки. У більшості випадків застосовується метод “конверт”, який передбачає відбір проб по всьому периметру.

Спочатку матеріал збирається посередині, а потім по краях. Після передачі проб співробітникам, вони виконують аналіз на ті, показники, які були узгоджені з клієнтом. У процесі використовуються реагенти, спеціальні інструменти та обладнання. Завершується процедура видачею результату.

Де можна зробити аналіз грунту

Визначення рівня родючості виконується в спеціально обладнаних лабораторіях. Однією з них є Мікробіо Лаба. Це сучасна лабораторія, в якій є мікробіологічні та фізико-хімічні підрозділи.

Завдяки цьому, співробітники можуть виконувати широкий спектр досліджень, в тому числі аналіз грунту. Щоб дізнатися деталі, зв’яжіться з менеджерами по телефону.

“Джерело: microbiolaba.com”

Невдовзі городники почнуть висаджувати розсаду у відкритий грунт або ж у теплиці.

Однак, далеко не всі стебла зможуть прижитися через помилку, якої багато хто припускається, пише Gazeta.ua.

Йдеться про правильний вибір ґрунту для розсади. Досвідчені городники попереджають, що в жодному разі не варто використовувати стару землю. Ґрунт, який вже використовувався для розсади в попередні сезони, може зберігати в собі багато личинок комах та збудників різних хвороб.