Як з’явилася маленька “п’ята” кишеня на джинсах і для чого вона потрібна

Головна Сторінка » Як з’явилася маленька “п’ята” кишеня на джинсах і для чого вона потрібна

Більше 150 років тому Лівай Страусс і Джейкоб Девіс отримали патент на виробництво “робочих комбінезонів без бретелів з кишенями для ножа, грошей та годинника”. З того часу почалася історія джинсів одягу, без якого складно уявити базовий гардероб.

У всіх джинсів більш-менш схожа “конструкція” кишень: дві знаходяться ззаду, дві глибокі спереду. І одна, маленька, вузька замаскована всередині передньої кишені.

Ця кишеня дослівно називалася кишенею для годинника (англ. watch pocket). Вперше вона була представлена Levi Strauss Co у 1800-х роках і дозволяла ковбоям безпечно зберігати кишеньковий годинник на ланцюжку. Але в наші дні майже ніхто не носить кишеньковий годинник. Навіщо ж тоді в джинсах залишили цю кишеню, розповість Gazeta.ua.

За словами історика Трейсі Панек із Levi Strauss Co, невелика кишеня на джинсах Levi’s збереглася і сьогодні все заради того, щоб джинси виглядали джинсами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Три джинсових аутфіти, які мають бути в гардеробі цього сезону

Які функції може виконувати “п’ята кишеня” сьогодні?

Для деяких людей маленька кишенька може бути зручною для зберігання невеликих предметів, таких як ключі, навушники або інші дрібниці, щоб уникнути пошуку серед більшого обсягу кишень.

Всі ми добре пам’ятаємо, що джинси класичний одяг ковбоїв. Тому є версія, що заповітну кишеню “попросили” пастухи худоби з Дикого Заходу. Який ковбой тоді не курив? Ось і зробили п’яту кишеню для зберігання запальнички Zippo, яка входила у вузький “пенальчик”, як влита.

Також у цій кишені можна зберігати монети. Річ у тім, що 50 років тому багато речей можна було сплатити парою-трійкою монет. І заводити для цього гаманець було не обов’язково. А класти монетки у велику кишеню було якось не з руки, та вони й могли просто загубитися. Тому є версія, що ця кишеня “працювала” гаманцем.

Дизайнеру перших джинсів Майклу Регало також приписують створення цієї кишені, як місця для зберігання щоденних ліків (drugs packet можна перекласти як упаковка для ліків).

Отже хоча маленька кишенька на джинсах може здатися дрібною деталлю, вона має свою вагу і призначення. Ця кишеня поєднує в собі практичність і сентиментальну цінність, що робить її більш ніж просто прикрасою.

Таким чином, наступного разу, коли надягатимете джинси з цією маленькою кишенькою, згадайте про її приховану мету і збережіть в ній щось особливе для себе.

Важко уявити сучасну людину, в якої в гардеробі не знайдуться джинсові речі. Адже ці речі мають привабливий зовнішній вигляд і практичність.

Однак для того, щоб джинси прослужили вам довго і виглядали привабливо, потрібно знати про деякі тонкощі прання.