Які частини тіла людини є улюбленими для кліщів: перевіряйте ці шість місць частіше

Головна Сторінка » Які частини тіла людини є улюбленими для кліщів: перевіряйте ці шість місць частіше

В Україні почастішали випадки укусів кліщів.

Сезон їхньої активності триватиме майже до кінця осені, та пік припаде на травень-червень, а також вересень-жовтень. Кліщів можна зустріти не лише на природі, їх багато й на міських газонах. Вони не стрибають на людину з дерева, не женуться за нею. Проте можуть залізти на тіло, коли людина відпочиватиме.

Небезпека кліщів у тому, що вони можуть переносити збудників небезпечних захворювань, а під час укусу – передавати їх своїй “жертві”. Йдеться про понад 150 хвороб.

Gazeta.ua розповість, які ділянки на тілі є найулюбленішими місцями для кліщів. Перевіряйте ці частини тіла частіше.

У кліщів є “улюблені” ділянки людського тіла, на які вони сідають найчастіше. Ці членистоногі воліють кусати свою жертву в ділянці пахвових западин, паху, анальної складки або шиї й поступово присмоктуватися, пояснили лікарі-інфекціоністи.

Щоб присмоктатися, самка кліща часом кілька годин “мандрує” тілом господаря в пошуках найніжнішої та найбезпечнішої зони. Як правило, це ніжна шкіра на тілі в ділянці пахвових западин, складка під молочною залозою, розгинальна поверхня великих суглобів, тобто колінний, ліктьовий, пахова ділянка, анальна складка, шия, ділянка біля вушної раковини, розповіли лікарі.

Як правильно себе перевірити

Після кожної прогулянки огляд має бути ретельним.

Це варто робити під хорошим освітленням. Почніть огляд знизу, від ступень, і поступово підіймайтеся вгору:

лінія шкарпеток,

підколінна впадина,

нижня лінія спідньої білизни (пах), верхня лінія,

живіт,

нижня лінія бюстгальтера, верхня лінія бюстгальтера,

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вберегтись від кліщів: корисні поради

комір сорочки,

лінія волосяного покриву на голові, вуха,

волосся та шкіра голови.

Інфекціоністи додали, що кліщ присмоктується повільно, занурюючи за допомогою хеліцерів голову в утворену капілярну калюжу крові та начебто “пірнає” туди, щоб добути їжу для потомства.

Тварина-носій, якою нерідко стають люди, необхідна самкам кліща для завершення життєвого циклу. Членистоноге може пити її кров від двох до семи днів, щоб отримати весь необхідний обсяг.

Комарі, мухи, міль, павуки, мурахи, кліщі та інші непрохані гості швидко покинуть квартиру чи дачу, якщо використати просту хитрість з фольгою.

Як зробити натуральний репелент від комах, розповість Gazeta.ua.