Які три фрукти додати у щоденний раціон, щоб не турбувало серце

Головна Сторінка » Які три фрукти додати у щоденний раціон, щоб не турбувало серце

Якщо регулярно їсти ультраоброблені продукти із високим вмістом цукру може мати негативний вплив на здоров’я серця. Така їжа часто містить додані цукри, консерванти та шкідливі жири, які збільшують ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Постійне вживання таких продуктів пов’язане з вищим ризиком серцево-судинних захворювань і смерті від серцево-судинних причин, а звичка їсти фрукти, коли хочеться солодкого, може врятувати вам життя, пише Parade.

Чому важливо регулярно їсти фрукти

Дорослим рекомендується з’їдати від 1,5 до 2,5 чашок фруктів на день.

“Щоденне вживання фруктів приносить користь усьому організму. Фрукти смачні і пов’язані з багатьма перевагами, такими як зниження ризику серцевих захворювань, поліпшення роботи мозку і чудове сексуальне здоров’я”, – розповів лікар-кардіолог Джоел Кан.

Наукові дослідження показують, що багато фруктів (включно з виноградом, чорницею, гранатами, яблуками й авокадо) захищають серце, допомагаючи запобігати серцево-судинним захворюванням і навіть допомагаючи серцю відновлюватися після операції. Фрукти допомагають знизити кров’яний тиск, зменшити окислювальний стрес в організмі та підвищити рівень “хорошого” холестерину.

Що стосується здоров’я мозку, дослідження показують, що у літніх людей, які регулярно їдять фрукти, кращі когнітивні функції. Це пов’язано з тим, що антиоксиданти у фруктах допомагають збільшити приплив крові до мозку. Твердження доктора Кана про користь фруктів для сексуального здоров’я також має наукове підтвердження.

Найкращий вид фруктів для здоров’я серця

Усі фрукти корисні для здоров’я серця, але є кілька особливо корисних.

“Полуниця знижує рівень холестерину і зменшує ризик серцевих захворювань. Гранати ще один особливо корисний фрукт для здоров’я серця. Дослідження показують, що гранати особливо багаті антиоксидантами і допомагають знизити рівень “поганого” холестерину за умови регулярного вживання”, – каже Кан.

Кан при цьому додав, що сам віддає перевагу яблукам, оскільки вони багаті на клітковину, корисну для кишечника. Існує прямий зв’язок між здоров’ям кишківника і здоров’ям серця; дієта з високим вмістом клітковини пов’язана з більш низьким ризиком серцево-судинних захворювань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Неймовірні цифри: скільки ударів робить серце за все життя

“Яблука багаті на вітамін С, який має вирішальне значення для здоров’я серця і шкіри. У них також багато кверцетину, який чудово підходить для здоров’я артерій та імунної системи. А ще щоденне вживання яблука пов’язане з поліпшенням вагінального змащення”, – додав кардіолог.

Кан радить з’їдати яблуко перед прийомом їжі, оскільки тоді людина їсть менше “і це виграшно для харчування та контролю ваги”.

Інший кардіолог Чонсі Крендалл додав, що крім яблук, є ще один фрукт, який він дуже любить для здоров’я серця: манго.

“Манго – чудове джерело магнію і калію, обидва з яких пов’язані зі зниженням артеріального тиску”, – пояснив він.

Сир – універсальний і смачний сам по собі або як частина салату чи бутерброда. Виставлення сирної тарілки або дошки з м’ясними виробами на вечірці це найкраща закуска.

Але варто знати, які саме сири корисні для здоров’я, зокрема для серця. Кардіолог назвав єдиний вид сиру, який може бути корисним для здоров’я серця. Один із найкращих сирів, який можна додати до раціону, – моцарела.