Якою інформацією не варто ділитися у чатах чи групах в інтернеті: поради від ЦНС

Головна Сторінка » Якою інформацією не варто ділитися у чатах чи групах в інтернеті: поради від ЦНС

Сьогодні ноутбук, планшет чи телефон є величезним джерелом і архівом інформації про особу її зв’язки, поїздки, вподобання.

Це перше, на що звертають увагу окупанти під час вибіркових перевірок, адже зараз якийсь з гаджетів є у кожного. В Центрі національного спротиву пояснили, що в першу чергу слід видалити задля безпеки вас і ваших близьких.

Найважливішим є видалення з чатів обговорення на всі теми, які можуть спровокувати окупантів:

обговорення політичних питань;
бойових дій;
засудження політики Путіна та Росії;
фото військової техніки, руйнувань;
скріншоти з новин.

Крім того, краще видалити з гаджетів усю інформацію, яка може здаватись окупантам підозрілою:

будь-яку патріотичну інформацію;
меми про ворога;
пісні музичних виконавців, які не підтримують окупації;
фото українських військових, їх техніки, позицій, військових об’єктів;
фото окупантів, їх техніки, позицій, зафіксовані факти їх злочинів;
резервні копії смартфона, якщо створювали.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як захиститися від комп’ютерних вірусів: чотири основних поради

Видаліть застосунки та контакти

Видаліть застосунки, які можуть спровокувати окупантів: наприклад “Є ППО” або месенджер Signal, який окупанти часто шукають в телефонах. Якщо ви не маєте змоги остаточно видалити Signal і комунікуєте через нього з силами оборони, завжди майте чітке пояснення чому ви його встановили, наприклад, можна сказати, що даний застосунок краще “ловить” в умовах поганого зв’язку.

Не зберігайте контактів зі званнями чи посадами військових (“Сергій майор”, “Василь сержант”, тощо), а також іншими псевдо (“Джоні”, “Тоні”, тощо).

Краще назвіть їх іменем та прізвищем, можна вигаданим, але реалістичним.

Видаліть історії браузера

Також очистіть історію браузерів, закладки та чати в месенджерах. Але при цьому залиште щось нейтральне, наприклад, сайт із прогнозом погоди, з рекомендаціями фільмів, кухонних страв, статті про рибальство, в’язання, нейтральні переписки з дружиною і родичами.

Перегляньте попередньо такі переписки чи не обговорювались з близькими теми які можуть спровокувати ворога.

“Ідеальний варіант – мати запасний смартфон, який ви носитимете з собою і даватиме окупантам під час ймовірних обшуків. Однак пам’ятайте, резервний телефон повинен виглядати ніби він основний, з актуальними дзвінками, листуванням, фотографіями”, – підкреслили в ЦНС.

З початку війни месенджер Telegram став однією з найбільших платформ для поширення новин і спілкування.

Оскільки месенджер зберігає всі листування в “хмарі” і довантажує всю історію, якщо ви, наприклад, залогінилися з нового пристрою, зловмисникам достатньо мати доступ до коду верифікації для отримання доступу до всього архіву повідомлень користувача а серед них може бути особиста і конфіденційна інформація.

Зважаючи на популярність Telegram, яка зростає, закликаємо громадян подбати про безпеку його використання. Публікуємо корисні поради для захисту свого акаунту – це займе не більше кількох хвилин