Якщо є проблеми з пам’яттю та увагою: яка їжа є найкращою для ясності розуму

Головна Сторінка » Якщо є проблеми з пам’яттю та увагою: яка їжа є найкращою для ясності розуму

Підвищити рівень цукру крові і “затуманити” мозок здатні деякі продукти, які мають низький вміст антиоксидантів і корисних жирів.

Відчуття “нечіткості”, труднощі з запам’ятовуванням і проблеми з концентрацією уваги – це те, що багато хто з нас називає “мозковим туманом”, пише Eatthis.

Поширені причини затуманення свідомості включають переживання стресу або горя, період перименопаузи у жінок і виснаження. Але не всі знають, що затуманення свідомості може викликати також те, що ви їсте.

“Враховуючи, що “мозковий туман” – це термін для набору симптомів, що впливають на нейрокогніцію, важливо пам’ятати, що наука все ще вивчає це явище. При цьому фахівцям відомо, що продукти також можуть викликати запалення в мозку, що призводить до відчуття втоми, безсоння.

“Ці продукти зазвичай містять мало антиоксидантів і корисних жирів, таких як омега-3, і замість цього містять багато трансжирів, доданого цукру і рафінованого крохмалю”, – пояснює дієтолог.

Для зниження ризику виникнення туману в мозку потрібна збалансована дієта. Така, що багата поживними речовинами та антиоксидантами, може підтримувати здоров’я мозку та когнітивні функції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що їсти, щоб попередити появу смертельної хвороби: назвали вісім видів продуктів

Продукти з високим вмістом омега-3 жирних кислот, такі як жирна риба, насіння льону та волоські горіхи, особливо корисні для ясності розуму. Подібним чином фрукти та овочі, багаті антиоксидантами, можуть захистити мозок від окисного стресу, який в іншому випадку може сприяти помутнінню мозку. Гідратація також відіграє вирішальну роль, а недостатнє споживання води може призвести до когнітивних труднощів.

Восени у свій раціон варто ввести гарбуз. Він багатий на клітковину, може задовільнити її щоденну норму. А вона корисна для виведення холестерину з організму і для балансу цукру в крові та довшого збереження відчуття ситості.

Завдяки високому вмісту в гарбузі вітамінів А і С він також допомагає зміцнити імунну систему. Калій, вітамін С, клітковина та високий вміст антиоксидантів у гарбузі захищають серце.