Якщо знайшли гроші, віддайте: що не можна робити в останній день жовтня

Головна Сторінка » Якщо знайшли гроші, віддайте: що не можна робити в останній день жовтня

31 жовтня віряни вшановують преподобних Спиридона і Никодима.

Вони були ченцями Києво-Печерського монастиря, які жили у XII столітті. Служили Богу, випікаючи просфори для богослужінь. Вони були простими і смиреними людьми, які мали дар чудотворення. Їхні мощі спочивають у Ближніх печерах Києво-Печерської лаври. Вони є прикладом глибокої віри, покори та любові до Бога і ближнього.

Також цього дня згадують мученика Епімаха.

Був християнином, який жив у III столітті в місті Александрія. Його затримали за віру в Христа під час переслідування імператора Деція. Він відмовився приносити жертви язичницьким богам і заявив, що єдиний справжній Бог є Ісус Христос. За це його піддали жорстоким катуванням, але він залишався непохитним у своїй вірності Господу. Нарешті, його обезголовили мечем і він отримав вічне життя у Царстві Небесному.

Прикмети

Вже почали співати снігурі скоро піде сніг.

Гороці голосно цвірінькають до теплої погоди.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Водохреще-2024: нова дата і чому це свято стало одним з найважливіших

Сонце заходить за хмари чекайте на опади.

Що не можна робити

Цього дня не можна на себе витрачати гроші, які ви знайшли. Вірили, що вони не принесуть щастя, тому їх краще віддати бідним. Також заборонялося піднімати ґудзик, який відлетів з одягу, це сталося тому, що він прийняв на себе погані слова іншої людини.

Що можна робити

Намагалися цього дня найбільше часу приділяти домашній роботі. Також селяни оглядали і утеплювали курники, добудовували сарайчики, в яких кури могли б сховатися під час негоди.

У листопаді українці будуть відзначати кілька важливих дат. Йдеться про День Гідності та Свободи та День пам’яті жертв голодоморів.

Також в останньому місяці осені є багато професійних свят. Gazeta.ua розкаже про них, а також про міжнародні та всесвітні.