Суттєвих змін на валютному ринку наступного тижня не прогнозують.
Однак, найімовірніше вже восени курсові зміни можуть стати відчутнішими. Про це у коментарі РБК-Україна розповів начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий.
За його словами, діятиме режим “керованої гнучкості”, який суттєво знімає напругу на ринку. Нацбанк вчасно і досить ефективно застосовує механізми, щоб на ринку тримався баланс між попитом і пропозицією. Суть режиму “керованої гнучкості” не передбачає змін зненацька: різкі курсові зміни майже виключені.
Разом з тим на тлі посилення інфляційного тиску монетарна політика спрямована на пом’якшення інфляційного ефекту. Курсові показники можуть змінюватися в “темпі равлика”, однак очевидно, що курсове зростання не скасоване.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Долар подорожчає на вихідних, що з іншими валютами
За словами експерта, “керована гнучкість” передбачає різновекторність: після періоду курсового зростання настає етап зниження і навпаки, що фактично дає змогу учасникам ринку поволі пристосовуватися та звикати до нових реалій.
Лєсовий також наголосив, що поволі зміститься нижня позначка валютного коридору. Очікується, що наступного тижня основні валютні зміни відбуватимуться в рамках 41-41,7 грн за долар на міжбанку та 41-42 грн за долар на готівковому ринку.
“Цікавий момент, важливий для розуміння загального тренду восени – яким буде курс станом на 1 вересня. Якщо уважно проаналізувати валютний ринок впродовж року, то можна дійти висновку, що девальвація гривні порівняно з офіційним курсом на 1 серпня не перевищить 1,2-1,4%. Тобто у перший день осені офіційний курс може сягнути 41,5-41,6 грн/долар”, – сказав Лєсовий.
Банкір прогнозує, що з 19 по 25 серпня коридори допустимих валютних змін на міжбанку складуть 41-41,7 грн/долар та 43,5-45,5 грн/євро. А на готівковому ринку – 41-42 грн грн/долар та 43,5-46,5 грн/євро.
Залежно від валюти середня різниця між курсами міжбанку і готівкового ринку складе 0,3-0,5 грн. При цьому середні тижневі курсові відхилення будуть в межах 2% від стартового курсу тижня.
“Загалом можна очікувати на тиждень помірних змін та відносного затишшя. Однак вже згодом, найімовірніше восени, курсові зміни можуть стати більш відчутними. Однак поки зарано прогнозувати, чи перетне, а якщо перетне, то коли, верхню курсову межу в 42 грн/долар. Можна навіть сказати, що невдовзі “42 грн” стане певним психологічним маркером для ринку”, – додав Лєсовий.
Національний банк України вживає потрібних заходів, аби гривня почала зміцнюватися. А зростання курсу було пов’язане зі збільшенням попиту на долар, а також зменшенням валютної виручки, пояснили в НБУ.
Нацбанк спрогнозував зростання пропозиції іноземної валюти. Очікується, що це зростання буде зумовлене продажем нового врожаю та експортом товарів через морський коридор.