Бразильська кухня – унікальна. На її формування вплинула європейська, африканська та амазонська культури. Тому страви насичені різноманітними прянощами, одна із найвживаніших – темперо баяно. Популярністю користуються й різноманітні екзотичні фрукти: гуава, манго, маракуя та горіхи.
Улюблена їжа місцевих – чорна квасоля, страви з борошна касави та кукурудзи, а також морепродукти. М’ясо готують з додаванням великої кількості оливкової олії, якою також заправляють і салати. Солодощі в основному виготовляють на основі вареного згущеного молока та фруктів. Улюбленим напоєм є кава. З алкогольних – пиво, ром, кашаса, кайпіринья.
Фейжоада
Інгредієнти:
бекон – 100 г;
мисливські ковбаски – 200 г;
копчена свиняча шийка або лопатка – 300 г;
свинина – 500 г;
чорна квасоля – 250 г;
жасминовий рис – 250 г;
часник – 10 зубців;
оливкова олія – за смаком;
молода капуста – 500 г;
великий помідор – 1 шт.;
цибуля – 1/2 шт.;
червоний винний оцет – 40 мл;
манка – 100 г;
родзинки – 80 г;
апельсин – 1 шт.;
лайм – 1 шт.;
петрушка – 1 пучок;
лавровий лист – кілька;
перець – дрібка;
чорний мелений перець, морська сіль – за смаком.
Приготування:
Для основи подрібнити часник та бекон. Обсмажити в прогрітому сотейнику, поки не витопиться жир. Додати подрібнене великими шматками м’ясо, готувати до рум’яної скоринки. Поєднати м’ясо із попередньо замоченою і промитою чорною квасолею, а також пару лаврових листків, часник. Залити водою так, щоб вона покрила весь вміст сотейника. Довести до кипіння і варити на повільному вогні під нещільно закритою кришкою приблизно годину, до м’якості бобів.
Для гарніру з капусти в глибокій сковороді розігріти оливкову олію, додати три подрібнених зубці часнику, нашатковану капусту, спеції. Готувати 5 хвилин.
У сотейнику розігріти 50 мл оливкової олії, додати подрібнений часник, смажити 2 хвилини. Часник має карамелізуватися, але не підгоріти, інакше рис буде гірким. Обсмажити сухий рис 30 секунд. Всипати спеції та залити водою так, щоб її рівень приблизно на палець був вище рису. Довести до кипіння. Варити на повільному вогні 10 хвилин, до тих пір, поки рис не вбере воду.
В сотейнику обсмажити 50 грамів подрібненого бекону протягом двох хвилин, поки не витопити жир. Всипати манку й готувати 2 хвилини. Додати дрібно нарізану петрушку, родзинки та 30 мілілітрів оливкової олії й зняти з вогню.
Остання складова – томатний вінегрет. Помідори бланшувати, очистити від шкірки й подрібнити м’якоть. Туди ж додати петрушку та нарізану тонкими півкільцями цибулю. Посолити, поперчити та заправити вінегрет сумішшю соку лайма, бальзамічного оцту й оливкової олії. Тепер, коли всі складові готові, слід повернутися до м’ясної основи й додати спеції. Викласти всі складові почергово на одне блюдо й подати до столу.
Соус Чімічуррі
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Білоруська кухня: чим дивує туристів і що їдять місцеві
Інгредієнти:
листя орегано -1 пучок;
петрушка – 1 пучок;
зелений базилік – 6 стебел;
оливкова олія – 50 мл;
хересний оцет – 30 мл;
лайм – 1 шт.;
коричневий цукор – 1 ч. л.;
часник – 3 зубці;
кінза – пучок.
Приготування:
Змішати в блендері всі інгредієнти. Всипати спеції. Готовий соус розкласти по скляних банках. Зберігати в холодильнику.
Мангове желе
Інгредієнти:
манго – 2 шт.;
вода – 2 скл.;
цукор – за смаком;
желатин – 12 г;
сік одного лимона.
Приготування:
Очищений манго подрібнити в блендері. Залити водою, додати цукор та довести до кипіння. Настояти 30 хвилин. Нагріти сироп та додати заздалегідь підготований желатин та перемішати. Розлити десерт по формах та відправити в холодильник на три години. Прикрасити шматочками фруктів.
Мистецтво кулінарів з Чехії відоме всім європейцям. Вони звикли експериментувати зі смаками, створювати щось нове. Прага вважається гастрономічною столицею Європи. Ще в середньовічні часи тут підносилася особлива культура застілля, яка збереглася і до наших днів.