Японія вперше за три роки затримала у своїх водах китайське судно

Home Новини звідусіль Японія вперше за три роки затримала у своїх водах китайське судно

Японія затримала китайське рибальське судно і його капітана після відмови зупинитися біля узбережжя префектури Нагасакі.

Японські патрульні судна виявили корабель у четвер, пише NHK.

“12 лютого судно було приблизно за 165 км на південний захід від острова Месіма (місто Гото). Після того як судно відмовилось зупинитись для огляду його затримали, а 47-річного капітана – громадянина Китаю – заарештували”, – ідеться в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Китай відправляє військові кораблі до японських островів

Це перше затримання іноземного судна у 2026 році та перше затримання китайського рибальського судна з 2022 року.

“Судно було оснащене засобами для вилову великої кількості риби, а на його борту знаходилося 11 осіб, включаючи капітана. Влада припустила, що судно увійшло до економічної зони Японії для незаконного вилову риби. Інших подробиць вони не розкрили, заявивши, що це може вплинути на розслідування”, – сказано в матеріалі.

У грудні 2025 року китайська берегова охорона заявила про витіснення японського рибальського судна, яке нібито незаконно увійшло у води Сенкаку. Пекін вкотре наголосив, що вважає ці води своєю територією. Водночас берегова охорона Японії повідомила, що саме японські служби перехопили два китайські кораблі, які намагалися наблизитися до японських рибалок, і змусили їх покинути територіальні води країни.

Китай фактично допомагає Росії збільшувати виробництво сучасного ракетного озброєння, постачаючи спеціалізовані верстати, інструменти та високотехнологічне обладнання, потрібні для виготовлення гіперзвукових ракет із ядерними боєголовками.

За даними розслідування, загальна вартість відповідних постачань сягає щонайменше $10,3 млрд доларів, що дозволяє Росії обходити міжнародні санкції та зберігати темпи військового виробництва.