Японію накрило стихійне лихо: евакуювали сотні тисяч людей

Головна Сторінка » Японію накрило стихійне лихо: евакуювали сотні тисяч людей

2 серпня потужний тайфун у Японії залишив без світла понад 200 тис. домогосподарств. Через стихійне лихо вже загинула щонайменше одна людина.

У японській префектурі Окінава тайфун Ханун вразив лінії електропередач, пише Reuters. Скасували понад 400 рейсів, через що постраждали щонайменше 65 тис. пасажирів.

“Шторм обрушився на країну в пік літнього туристичного сезону. Кількість відпочивальників уперше повернулася до рівня, який був до пандемії. Через сильний вітер сотням тисяч людей рекомендували евакуюватися”, сказано в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Руйнівний тайфун залишив без даху над головою тисячі людей

Місцева комунальна компанія Okinawa Electric Power повідомила, що 218 260 домогосподарств, або 34% всіх будинків зазнали проблем з електроенергією.

Тайфун рухався на північний захід зі швидкістю 10 км/год.

У столиці Окінави в місті Наха через негоду закртили аеропорт.

Місцева японська влада 31 липня попередила жителів префектури про загрозу сильного вітру і високих хвиль та можливість зсувів ґрунту й підтоплень низинних районів внаслідок підйому води в річках та високих припливів.

У центрі тайфуну атмосферний тиск становить близько 960 гектопаскалів, швидкість вітру сягає 144 км/год поблизу його центру з поривами до 198 км/год.

Китайські метеорологи кажуть, Ханун стане шостим тайфуном від початку року. Він спричинить небезпечні штормові припливи у прибережних районах КНР.