На фронті склалася критична ситуація із забезпеченням українських військ боєприпасами.
Їх може вистачити на місяць-півтора, якщо використовувати в економному режимі. Зважаючи на це, є ризик втратити вже відвойовані міста, розповів в ефірі Radio NV військовий експерт, офіцер резерву ЗСУ Андрій Крамаров.
За його словами, йдеться про боєприпаси всіх типів, переважно, до західних зразків озброєння.
“Причому тут не потрібно казати лише про 155-мм артилерійський снаряд. Є і питання з 5,56×45 мм – просто зі звичайним боєприпасом для штурмової гвинтівки, на кшталт М4”, – сказав Крамаров.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи вистачає Україні снарядів: у ЗСУ прокоментували дані ISW
У війську також стикаються з проблемами браку снарядів для БМП, танків, кулеметів, артилерії та ракетних систем залпового вогню. За словами Крамарова, “це все в купі зараз вже досягає своєї критичної маси”.
“Ми намагаємося подолати, звичайно, цей період, який виник насамперед через внутрішньополітичні проблеми в США. Оскільки у 2022-23 роках вони були, все ж таки, варто це визнавати, основним постачальником боєприпасів всіх типів”, зазначив експерт.
Він також звернув увагу, що останнім часом нарощує власне виробництво Німеччина. Однак у масштабах української війни “цього абсолютно недостатньо”.
“І, як результат, ми зараз отримали доволі важку ситуацію. Причому, і в часових рамках: боєприпасів, відверто, нам може вистачити у дуже, надзвичайно економному режимі на місяць-півтора”, – додав Крамаров.
Дефіцит боєприпасів може змусити українське командування ухвалювати складні рішення щодо пріоритетності оборони певних ділянок фронту. Українським війська, ймовірно, доведеться вибирати де територіальні поразки будуть найменш руйнівними. Про це 3 лютого повідомив Інститут вивчення війни (ISW).
За даними аналітиків, нестача артилерійських боєприпасів і затримки в наданні західної безпекової допомоги створюють невизначеність в українських оперативних планах.