ЄС не встигає надати Україні обіцяні артснаряди – Кулеба

Головна Сторінка » ЄС не встигає надати Україні обіцяні артснаряди – Кулеба

Європейський Союз може не встигнути передати Україні 1 млн артилерійських снарядів до березня 2024 року.

Інформацію західних ЗМІ підтвердив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в ефірі інформаційного телемарафону, передає Gazeta.ua.

“На жаль, агентство Bloomberg говорить правду. Є питання. Багато ми, скажімо так, багато і гучно б’ємо у дзвони”, – сказав він.

Євросоюз має політичну волю продовжувати підтримувати Україну, наголосив Кулеба. Справжньою перепоною для виконання обіцянки є “велика кількість несинхронізованих речей”. Зокрема жалюгідний стан оборонної промисловості та складів і бюрократія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міноборони Німеччини прокоментувало намір подвоїти військову допомогу Україні

“ЄС працює над усуненням цих проблем. Саме тому, перебуваючи в Берліні, я закликав блок розробити цілісну політику у сфері оборонних індустрій”, – додав він.

ЄС відстає від своїх планів надати Україні 1 млн артилерійських снарядів до березня. Минуло вже більше половини запланованого терміну, проте план виконано лише на 30%, писав Bloomberg із посиланням на джерела.

Раніше ЄС пообіцяв надати Україні артилерійські боєприпаси протягом 12 місяців, спочатку за допомогою наявних запасів, а потім через контракти про спільні закупівлі та збільшення промислових потужностей. Виходячи з обсягу контрактів, підписаних на сьогодні, Європейський Союз ризикує не досягти своєї мети. Обізнані джерела зазначають, що кілька держав-членів ЄС приватно звернулися до відділу зовнішньої політики блоку з проханням продовжити цей термін.