ЄС вдарить по економіці Угорщини, якщо Орбан блокуватиме допомогу Україні – Financial Times

Головна Сторінка » ЄС вдарить по економіці Угорщини, якщо Орбан блокуватиме допомогу Україні – Financial Times

Євросоюз може обвалити курс угорського форинта та знизити інвестиційну привабливість Угорщини, якщо прем’єр-міністр Віктор Орбан й надалі шантажуватиме Брюссель, блокуючи виділення допомоги Києву.

Про це пише Financial Times, посилаючись на внутрішній документ ЄС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Усі держави ЄС погодилися на 50 млрд Україні

Угорський міністр у справах ЄС Янош Бока у відповідь на публікацію сказав, що нічого не знає про подібні погрози, але додав, що Будапешт “не піддасться тиску”.

“Угорщина не проводить зв’язок між підтримкою України та доступом до коштів ЄС і виступає проти того, щоб інші країни проводили такий зв’язок. Угорщина продовжить конструктивно брати участь у переговорах”, – сказав Бока.

Угорщина 27 січня направила нову пропозицію Брюсселю, давши попередню згоду на використання коштів з бюджету ЄС для надання допомоги Україні та випуск боргових зобов’язань співтовариства для покриття потреб Києва, якщо Євросоюз піде назустріч Будапешту та додасть пункт про можливість зміни свого рішення майбутньому.

Джерела Financial Times в дипломатичних колах ЄС наголосили, що “багато країн” підтримують план контрзаходів, спрямованих проти Угорщини.

Минулого року премʼєр-міністр Угорщини Віктор Орбан наклав вето на допомогу у 50 млрд Україні від Європейського Союзу.

Саміт ЄС не зміг затвердити програму бюджетної допомоги Україні на наступні чотири роки.