fbpx

ЄС затвердив нові санкції: під них потрапив російський інститут, що розробляв “Новичок”

Головна Сторінка » ЄС затвердив нові санкції: під них потрапив російський інститут, що розробляв “Новичок”

У понеділок, 11 жовтня, Рада Європейського Союзу продовжила обмежувальні заходи проти розповсюдження та використання хімічної зброї ще на рік.

Про це повідомила пресслужба Ради ЄС, пише “Європейська правда”.

У Раді нагадали, що нинішній режим санкцій вперше запровадили 2018 року для фізичних і юридичних осіб. Вони безпосередньо відповідають за розробляння й використання хімзброї. Також для тих, хто надає фінансову, технічну або матеріальну підтримку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія вбила Литвиненка й має виплатити його вдові ​100 тис. – ЄСПЛ

Обмеження спрямовані зараз проти 15 осіб і двох суб’єктів господарювання. Вони містять заборону на в’їзд у ЄС і заморожування активів для фізичних і юридичних осіб. Також фізичним і юридичним особам ЄС заборонено надання коштів.

У санкційний список потрапили, зокрема, Центр наукових студій і досліджень у Дамаску, що є головним у розробленні хімзброї в Сирії. Також Російський державний науково-дослідний інститут органічної хімії і технології, який розробляв “Новичок”. У санкційному списку п’ять фізичних осіб із Сирії та 10 із Росії.

Мета цих санкцій – сприяти зусиллям ЄС протидіяти розповсюдженню і використанню хімічної зброї та підтримувати Конвенцію про заборону розроблення, виробництва, накопичення і використання хімічної зброї та її знищення.

У березні 2018-го в британському Солсбері у важкому стані виявили експрацівника ГРУ Сергія Скрипаля і доньку Юлію. Британська прем’єрка Тереза Мей пізніше заявила в парламенті, що Скрипалів отруїли речовиною “Новичок”, розробленою в Росії. У Москві відкинули ці звинувачення, заявивши, що всю хімічну зброю РФ знищено 2017 року під контролем Організації із заборони хімічної зброї.