Єврокомісія може покарати Польщу за блокування пунктів пропуску на кордоні з Україною

Головна Сторінка » Єврокомісія може покарати Польщу за блокування пунктів пропуску на кордоні з Україною

Європейська комісія може розпочати карну процедуру проти Польщі, якщо влада країни не вирішить питання блокування перевізниками пунктів пропуску на кордоні з Україною.

Там наголосили, польська влада, відповідно до законодавства ЄС, зобов’язана забезпечити вільний рух українських вантажівок на прикордонних переходах. Про це повідомляє RMF FM.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Словацькі перевізники пригрозили приєднатися до блокади кордону

Офіційно Єврокомісія не хоче коментувати заходи, які може вжити проти польської влади, оскільки запевняє, що переговори з Польщею та Україною тривають.

“Європейська комісія все ще підтримує контакти з владою обох країн, ми не можемо коментувати потенційні заходи, оскільки обговорення тривають”, – розповів RMF FM речник Єврокомісії.

6 листопада польські перевізники розпочали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску “Краківець-Корчова”, “Ягодин-Дорохуськ” і “Рава-Руська-Хребене”.

Вони вимагали заборонити реєстрацію у Польщі транспортних компаній з іноземним капіталом; відновити видачу дозволів на в’їзд до ЄС для українських перевізників; відключити польські автомобілі та автомобілі з ЄС зі системи єЧерга з української сторони.

Черги на в’їзд перед заблокованими пунктами пропуску на українсько-польському кордоні сягали 40 км.