Європейські країни готуються до першої великої хвилі спеки 2025 року.
У деяких регіонах температура може піднятися до +42°C, що вже викликало запровадження надзвичайних заходів безпеки та попередження про ризик лісових пожеж, інформує The Guardian.
Зокрема, метеорологічні служби Іспанії повідомили про ймовірне підвищення температури до +42°C у південних регіонах країни впродовж найближчих днів.
Уряд закликає населення уникати перебування на сонці, пити багато води та особливо піклуватися про вразливі групи: літніх людей, вагітних жінок і тих, хто має хронічні захворювання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Липень почнеться в Україні без дощів: синоптики порадували прогнозом
Подібні заходи вживаються і в інших державах. У Португалії станом на 29 червня дві третини території перебувають у режимі підвищеної готовності через спеку та ризик загорянь. У Франції, де температура в Марселі наблизилась до +40°C, муніципалітет відкрив вільний доступ до громадських басейнів.
В Італії на Сицилії та в Лігурії тимчасово заборонено виконання робіт на відкритому повітрі в найспекотніші години. Профспілки закликають поширити цю норму на всю країну.
У Греції в умовах підвищеної температури до +40°C у четвер на південь від Афін виникла масштабна лісова пожежа. Влада розпочала евакуацію місцевих жителів та тимчасово перекрила прибережну трасу поблизу античного храму Посейдона, щоб уникнути людських жертв.
Європейські служби цивільного захисту закликають громадян залишатися обережними, уникати перегріву та дотримуватися інструкцій місцевої влади.
Як зазначила завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух, цьогоріч на українців чекає тепле літо. Температура буде вищою за норму на 1-2 градуси.