Європа виходить із зими з порожніми газосховищами: ціни на LNG різко ростуть

Home Новини звідусіль Європа виходить із зими з порожніми газосховищами: ціни на LNG різко ростуть

Ціни на природний газ у Європі різко зросли через війну на Близькому Сході та порушення морських постачань.

Про це повідомляє Bloomberg.

9 березня базові газові ф’ючерси підскочили на 30% після того, як ціна на нафту перевищила $100 за бар. Ормузька протока фактично залишалася закритою, а великі виробники на Близькому Сході скоротили видобуток.

Зараз газ у Європі коштує близько 64 МВт·год. Ф’ючерси в Нідерландах зросли на 17% до 62,56 МВт·год. Газові ф’ючерси у США досягли найвищого рівня за місяць.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Енергетична напруга: у Великій Британії критично впали запаси газу

Конфлікт навколо Ірану триває десятий день, посилюючи невизначеність на ринку та інфляційний тиск. Європа, виходячи з виснажених газосховищ після зими, буде змушена цього літа купувати більше LNG, конкуруючи з Азією.

Зупинка виробництва LNG на заводі Ras Laffan у Катарі минулого тижня усуває більшість надлишкових запасів. Відновлення роботи може зайняти тижні або місяці. Goldman Sachs підвищив прогноз ціни на газ у Європі на II квартал до 63 МВт·год із 45 через тривалі перебої експорту.

За оцінкою стратега Rabobank Флоренс Шміт, перебої у постачанні можуть тривати приблизно три місяці.

У Великій Британії різко скоротилися запаси природного газу в сховищах – обсягів вистачає менш ніж на дві доби споживання.

Йдеться про приблизно 6,7 тис. ГВт·год газу в сховищах, що відповідає близько півтора дня середнього попиту. Ще порівнянний обсяг, за даними публікацій, зберігається у вигляді скрапленого природного газу (СПГ). Для порівняння, торік у цей період у сховищах було близько 18 тис. ГВт·год.