fbpx

Євросоюз ще на рік продовжив санкції проти РФ

Головна Сторінка » Євросоюз ще на рік продовжив санкції проти РФ

Рада Європейського Союзу продовжила запроваджені через війну в Україні санкції щодо Росії до 24 лютого 2024 року.

Відповідне рішення опублікували в Офіційному журналі Євросоюзу у вівторок, 21 лютого, пише “Європейська правда”.

“Союз залишається непохитним у своїй підтримці суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів і прихильний до повної реалізації політики невизнання щодо незаконної російської анексії”, – йдеться в документі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окуповані райони України намагаються “інтегрувати” до РФ британська розвідка

Наголошується, що Союз не визнає і продовжує засуджувати незаконну анексію українських територій як порушення міжнародного права.

“Зважаючи на триваючі незаконні дії Російської Федерації проти України, обмежувальні заходи мають бути продовжені до 24 лютого 2024 року”, додали в документі.

Рішення набуде чинності 22 лютого і стосується санкцій, які запроваджено 23 лютого минулого року “у відповідь на незаконне визнання, окупацію або анексію Російською Федерацією деяких районів України, що не контролюються урядом”.

У вересні торік Росія незаконно провела на окупованих територіях України “референдуми” про приєднання до складу Росії. Вони відбувалися під контролем озброєних російських військових, які супроводжували членів “виборчих комісій” під час псевдоголосування як у приватних помешканнях, так і на дільницях.

30 вересня президент РФ Володимир Путін оголосив про анексію чотирьох українських областей. 4 жовтня російська Дума одноголосно “ратифікувала” анексію Донецької, Луганської, Запорізької і Херсонської областей. Ідеться про фіктивні договори “про прийняття до складу Росії”.

5 жовтня Путін затвердив ратифікацію “договорів” про так зване входження чотирьох регіонів України до складу Росії. Ідеться про анексію окупованих територій Донецької, Луганської (так звані ЛДНР), Запорізької та Херсонської областей.

Президент Володимир Зеленський визнав нікчемними “укази” Путіна щодо визнання “незалежними” Криму, Донецької, Луганської, Запорізької і Херсонської областей, а також інші рішення на виконання цих указів.

Generated by Feedzy