fbpx

Євросоюз відкидає спробу Росії створити зони впливу в Європі – Боррель

Головна Сторінка » Євросоюз відкидає спробу Росії створити зони впливу в Європі – Боррель

Міністри закордонних справ Євросоюзу визначили десять ключових принципів взаємодії з Росією.

Про це заявив високий представник ЄС з питань зовнішньої і безпекової політики Жозеп Боррель після неформальної зустрічі глав МЗС у французькому Бресті, пише “Європейська правда”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Євросоюзі пообіцяли допомогти Києву в ситуації з кібератаками на урядові сайти

Першим пунктом назвав те, що ЄС відкидає спробу Росії створити сфери впливу у Європі. Другим, що в Євросоюзі підтвердили головні принципи, які підтримують європейську безпеку, визначені у Гельсінському заключному акті, і Паризькій хартії.

Третє – ЄС підтвердив солідарність з Україною і країнами Східної Європи, яким погрожує Росія, і підтримав наявні механізми для мирного урегулювання конфліктів. Четвертий – заклик до Росії перейти до деескалації. П’ятий заклик до Росії вести переговори і діалог.

“Повторюємо нашу налаштованість відреагувати на атаки проти України. Будь-яка подальша воєнна агресія матиме величезні наслідки і серйозну ціну. Це передбачає обмежувальні заходи, які схвалять у координації з міжнародними партнерами”, – сказав він.

Шостий пункт – координація зусиль із США і НАТО. Сьомий – в координації зі США і НАТО посилити співпрацю ЄС в межах ОБСЄ. Восьмий готовність брати участь у зміцненні механізму гарантування прозорості й передбачуваності будь-якої воєнної діяльності, а також у зміцненні довіри.

Дев’ятий – перезапуск роботи з роззброєння і контролю над озброєннями. Десятий продовження підготовчої роботи над додатковими санкціями у тісній співпраці з країнами-однодумцями.

Вимога Росії зупинити розширення НАТО – неприйнятна для всіх членів Євросоюзу. Москва дістала конкретну відмову щодо цього, сказав Боррель.