Євросоюз збирається у грудні розпочати переговори з Україною щодо членства – Politico

Головна Сторінка » Євросоюз збирається у грудні розпочати переговори з Україною щодо членства – Politico

Євросоюз в кінці 2023 року офіційно повідомить про початок переговорів з Україною щодо членства.

У листопаді Єврокомісія має представити “звіт про прогрес” України та інших країн-кандидатів на членство, передає Politico з посиланням на трьох неназваних дипломатів.

За словами одного зі співрозмовників, далі Єврокомісія зробить заяву, після якої “країнам-членам буде дуже важко не сказати – давайте почнемо переговори щодо України”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дев’ять нових країн, включаючи Україну, мають вступити в ЄС

“Політичний поштовх буде занадто сильним, щоб окремі країни-члени могли чинити опір”, – сказав дипломат.

Юридичне рішення можуть ухвалити до початку 2024 року, йдеться в статті.

У понеділок, 2 жовтня, у Києві відбулася зустріч Ради міністрів ЄС із закордонних справ. Це перший такий форум в історії, що проходить за межами Євросоюзу. Серед головних тем порядку денного зустрічі була інтеграція України до ЄС та демонстрація підтримки з боку Євросоюзу. Окрім того, міністри підбили підсумки західної військової допомоги та обговорили подальше посилення санкцій проти Росії.

Президент України Володимир Зеленський підтвердив, що Україна готова виконати рекомендації Єврокомісії, які необхідні для повноправного вступу в ЄС. Вступ в ЄС – лише питання часу, підкреслив він.

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Уряд повністю завершив виконання семи рекомендацій Європейської комісії щодо реформ, необхідних для вступу України до Європейського Союзу.