fbpx

“Їхні сили не такі вже й боєздатні” – Муженко про ймовірність наступу росіян

Головна Сторінка » “Їхні сили не такі вже й боєздатні” – Муженко про ймовірність наступу росіян

Україна готова себе захистити в разі наступу росіян, але обмежена у засобах. Маємо посилити протиракетний щит і ракетну компоненту з можливістю завдавати удари на велику глибину.

Про це в інтерв’ю журналу “Країна” розповів колишній начальник Генштабу Віктор Муженко.

“Україна показує готовність захищати себе вже восьмий рік війни, сказав він. Але наскільки ми забезпечені всім необхідним в разі широкомасштабного наступу РФ? Є критичні моменти, які потребують вирішення. Існують різні сценарії початку російської агресії. Наприклад, повітряно-наступальна операція ракетні удари, які росіяни застосували в Сирії. Наскільки наш протиракетний щит може гарантувати безпеку? Також незрозуміло, чи готове наше політичне керівництво приймати рішення про удар у відповідь”

Муженко наголошує, що Україні потрібна практична, матеріальна підтримка від Заходу: “Нам зараз необхідна техніка та летальне озброєння для посилення протиповітряної, протиракетної оборони й військово-морських сил. Перелік майна, якого потребує Україна, вже затвердили. Питання в реалізації та масштабах”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські військові готові знищувати диверсантів з Білорусі

Росіяни розгортають свої угруповання на кордоні України. Розуміють, що в нас немає сил і засобів, щоб завдати упереджувального або ефективного удару у відповідь на велику глибину до 500 км, зазначає Муженко.

“Важливо, якою буде реакція Польщі і Литви на провокації, що тривають на кордоні (2 листопада виданням Politico оприлюднені знімки, зроблені в районі міста Єльня Смоленської області РФ, поблизу траси Москва-Мінськ. На них скупчення бронетанкових частин, танків та самохідної артилерії разом із наземними військами недалеко від кордону з Білоруссю. Gazeta.ua). Наскільки далеко дадуть Росії зайти у погрозах. Тоді буде зрозуміло, чи залишиться Україна сам-на-сам з РФ, чи буде в загальній системі глобальної безпеки”, каже генерал.

Навесні цього року так само відбувалося переміщення російських військ. Москва показувала готовність до ескалації. Вона досягла мети відбулася зустріч президентів США і РФ, вважає Муженко.

“На півроку загострення зупинилося. Зараз почався наступний етап. Москва не відмовилась від агресивних намірів. Кінцева мета взяти під контроль всю Україну. Російські навчання на всіх етапах мали мету залякати. Але їхні сили не такі вже й боєздатні. Й чи готові вони до жорсткого опору і масових втрат. Українське суспільство вже довело свою спроможність 2014-го. Вторгнення на нашу територію не буде легким для росіян. Але воно не буде легким і для України”, підсумовує він.

Повне інтерв’ю з Віктором Муженком читайте в журналі “Країна”

31 жовтня видання The Washington Post повідомило, що Росія стягує війська і техніку до українських кордонів. Міноборони, секретар РНБО, парламентський комітет нацбезпеки це заперечували. Називали дезінформацією, пропагандою і тиском. Однак 11 листопада президент Володимир Зеленський у відеозверненні визнав: на кордоні стоять понад 100 тис. російських військових.