На кухні не обійтися одним ножем. Їх має бути кілька. У ножах треба дивитися не тільки на форму. Від матеріалу залежить чи часто треба буде гострити і чи буде окислюватися. Тоді їжа буде синіти і на смак, як залізо.
Про це розповів Gazeta.ua Кирило Стельмах, консультант столичного магазину побутової техніки.
Один універсальний, широкий і довжиною 20 см, і кілька вузько функціональних.
Ніж для чищення овочів вузький, довжиною 5-7 см і зігнутим кінцем. Ним не тільки легко знімати шкірку, а й нарізати прикраси на салати.
Також зручно вирізати зіпсовані частини. У ножа для хліба вузьке і довге лезо із зубчиками, щоб різати булки та буханки. Сирний ніж має отворами в лезі, щоб не прилипали скибки.
“Матеріал леза головний секрет ножа. Хороший зі сплаву заліза з вуглецем. Сталь такого типу зберігає заточку, витримує натиск, але може окислюватися”, – пояснив фахівець.
Нержавіючі ножі недорогі і не вимагають особливого обслуговування. Але м’які і можуть тріснути. Надійніше переплатити і взяти загартовану сталь. Менш популярніші ножі з титану і кераміки через високу ціну
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали речі, на яких даремно економлять під час ремонту
Зараз затребувані керамічні ножі за легкість та простоту користування. Лезо не окислюється і довго служить, якщо не кидати з розмаху у шухляду.
Дерев’яний декор не виходить з моди. Ці вироби не тільки виглядають стильно, але й екологічно чисті. На них не треба витрачати забагато грошей. Для цього потрібні дерев’яні спили.
Природні матеріали для інтер’єру та декору дому дозволяють створити абсолютно не схожі один на одного ідеї. Можна викладати доріжки, створювати меблі чи світильник. Вони скрізь і всюди будуть доречні.