З блакитними водоймами та русалчиними квітами: які парки Києва варто відвідати

Головна Сторінка » З блакитними водоймами та русалчиними квітами: які парки Києва варто відвідати

Парки Києва є одним із варіантів літнього відпочинку у столиці. А локації із озерами чи біля Дніпра ще й додають свіжості у спекотні дні.

Gazeta.ua розповідає про парки Києва, які варто відвідати гостям та жителям столиці.

На 20 червня піротехніки у столиці обстежили всі зелені зони. Частини парків ще закриті. Проте всіма іншими, які відкриті для відвідувачів, можна спокійно гуляти.

Але варто памʼятати, що під час повітряної тривоги з парків потрібно пройти в найближче укриття. Карту сховищ можна переглянути онлайн.

Озеро Лебедине

Озеро Лебедине на київських Позняках має велику набережну зону. Минулого року там створили фітнес-парк з різноманітними тренажерами. Навіть встановили зону для скейтерів. Окрім цього, біля озера багато доріжок для прогулянок та місць для відпочинку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Без морозива, лимонадів та квасу: поради лікарки у спеку

Також на озері квітнуть унікальні водяні лілії, які висадили самі місцеві. Їх ще називають “русалчиними квітами”. Ще на водоймі встановлені два дерев’яні будиночки для качок.

Феофанія

Історична місцевість парку Феофанія розташована на території Голосіївського району столиці.

Він підходить для прогулянок і фотосесії в будь-який час року.

У глибині парку є озеро. Посеред водойми розташована альтанка. У літню пору там можна годувати качок та риб.

Парк Перемога

Парк Перемога розташований у Дніпровському районі Києва. Там є сосновий ліс з парковими алеями, декоративне озеро з містками та островом.

Водойма в парку є штучною. Раніше на місці частини парку розміщувався міський сад. Під час будівництва парку сад знищили та вирішили зробити озеро, а з викопаного ґрунту влаштували два пагорби поруч.

Також у парку є спортивні майданчики.

Відрадний

Парк Відрадний розташований у Солом’янському районі міста Києва, між вулицями Михайла Донця, Героїв Севастополя та проспектом Любомира Гузара.

У центрі знаходиться ставок із пішохідним містком через нього. Водойма одночасно є і одною із витоків річки Либідь, про що свідчить пам’ятний знак на березі.

У північній частині парку є ще один, менший за розміром, ставок на території музею Мамаєва Слобода.

Наталка

Парк Наталка знаходиться на березі Дніпра в Оболонському районі столиці. Розташований вздовж річки на Оболонській Набережній.

Це зона відпочинку з сучасним дизайном, всією необхідною інфраструктурою, дитячими та спортивними майданчиками. Дерева і клумби облаштовані автоматичним поливом з водозабором з Дніпра. Центральна алея прикрашена зонами для паркових скульптур.

Голосіївський парк імені Максима Рильського

Парк розташований у південній частині міста Києва, у Голосіївському районі. Його територія є частиною залишку природного лісу, що колись з півдня оточував Київ.

У парку є каскад із чотирьох ставків, які розміщені уздовж долини струмка Горіхуватка. На нижній водоймі біля Голосіївської площі влаштовано човнову станцію.

У парку розміщені містечка атракціонів, дитячі майданчики, кафе, ресторани.

Парк Партизанської слави

Це регіональний ландшафтний парк у Дарницькому районі міста Києва, який знаходиться між вулицями Тростянецькою та Славгородською.

Його центром є меморіальна зона з Музеєм партизанської слави, амфітеатром. У парку збережені ландшафти природного лісу. Але також є паркові дороги: велика соснова алея, доріжки для прогулянок. Встановлені і тематичні скульптурні композиції з дерева.

У парку є декілька лісових озер. Наприклад, озеро Урочисте.

Окрім різноманітної флори в парку можна знайти велику кількість білок та птахів.

Є також містечко атракціонів, літній кінотеатр, футбольний стадіон, канатні дороги, декоративний басейн.

Віта-Поштова

Селище Віта-Поштова ще одне місце для літнього відпочинку. Знаходиться село за 18 кілометрів від столиці. Головною особливістю населеного пункту є велика водойма затока річки Сіверка.

Там є пляжі, зони відпочинку. Також можна побачити лебедів, які живуть на водоймі.

У Києві та Київській області комендантська година діє щодня з 23:00 до 5:00. Вона передбачає заборону перебувати на вулиці, відвідувати інші громадські місця, пересуватися населеними пунктами транспортом або пішки. Виняток за наявності спеціальної перепустки встановленого зразка.