Станом на середину квітня капіталізація крипторинку (без урахування біткоїна) впала на 41% від свого максимуму у грудні 2024 року.
Також за рік капіталізація знизилась на 17%, скоротившись з $1,6 трлн до $950 млрд. Обсяг венчурного фінансування зменшився на 50-60% порівняно з рівнем 2021-2022 років, інформує ITC.
Ціни на криптовалюти можуть досягти свого мінімуму в середині або наприкінці другого кварталу 2025 року, після чого, ймовірно, почнеться відновлення.
Аналіз показує, що поточні негативні настрої, спричинені тарифною війною та потенційною ескалацією, можуть вказувати на початок нової криптозими.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мита Трампа обвалили криптовалютні ринки та похитнули довіру інвесторів – ЗМІ
На фондових ринках порогом для визначення бичачого чи ведмежого ринку вважається рух на 20% або більше від недавнього мінімуму чи максимуму. Однак для криптовалют це не завжди так, оскільки вони часто зазнають коливань на 20% за короткі періоди. Крім того, криптовалюти торгуються 24/7, що означає, що вони можуть торгуватися в періоди, коли традиційні ринки закриті.
Порівняно з падінням американських акцій на 22% у 2022 році, біткоїн знизився на 76% за аналогічний період, що майже в 3,5 рази більше.
З огляду на розширення ринку криптовалют за рахунок нових секторів (мемкоїни, DeFi, DePIN, ШІ-агенти), використання біткоїна як еталону для оцінки загальної ситуації на ринку стає менш практичним. Модель 200DMA вказує на те, що різке падіння біткоїна наприкінці березня може бути початком ведмежого циклу, але подібні дані по індексу COIN50 (який включає 50 найбільших токенів) свідчать про ведмежий ринок ще з кінця лютого.
Попри короткострокову корекцію до $60 тис., біткоїн має потенціал вирости до $250 тис. уже наприкінці 2025 або на початку 2026 року, заявив засновник блокчейн-проєкту Cardano Чарльз Хоскінсон.
На його думку, стрімке зростання вартості головної криптовалюти буде зумовлене низкою чинників: зокрема, очікуваним послабленням монетарної політики ФРС, впровадженням стейблкоїнів технологічними гігантами на кшталт Apple, Amazon та Microsoft, а також чіткішим регулюванням ринку криптовалют у США.