З початку року в Україні знешкоджено 11 агентурних мереж РФ – Малюк

Головна Сторінка » З початку року в Україні знешкоджено 11 агентурних мереж РФ – Малюк

Із початку 2024 року Служба безпеки Україні вже викрила 11 агентурних мереж ворога.

Щоб протидіяти розвідувально-підривній діяльності РФ, спецслужба нині намагається працювати на випередження. Про це під час виступу на Конгресі місцевих та регіональних влад повідомив голова СБУ Василь Малюк.

“Сьогодні СБУ вдається працювати на випередження. У першу чергу – за рахунок системності і нових контррозвідувальних підходів. Тому що ми затримуємо не одноосібного зрадника, а, як правило, розкручуємо весь ланцюжок. Загалом у 2023 році СБУ викрила 47 агентурних мереж, всі негідники затримані, а з початку цього року – викрито ще 11”, – зазначив Малюк.

За його словами, таким чином спецслужба протидіє проникненню ворога на об’єкти критичної інфраструктури, в тому числі й через кіберпростір. Окрім того, блокуються спроби розвідати маршрути руху міжнародної допомоги, локації підприємств ОПК тощо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На голову Херсонської ОВА Прокудіна готували замах – Малюк

Так, нещодавно СБУ затримала агента ФСБ у Дніпрі, який знімав фото та відео місцевої ТЕС і готував ворожі ракетні удари. Знешкоджено також колишнього міліціонера на Запоріжжі, який слідкував за обʼєктами ОПК. Викрито кількох співробітників Укрзалізниці, які надавали інформацію ворогу щодо логістики переміщення зброї і засобів ураження.

“У нас є чітке завдання президента Володимира Зеленського: запобігати будь-яким викликам. І ми його виконуємо, щоб захистити життя громадян і державну безпеку”, наголосив Малюк.

За його словами, з початку 2024 року СБУ відкрила 352 кримінальних провадження щодо державної зради (засуджено 98 осіб), 807 – за фактами колабораційної діяльності (177 осіб засуджено), 108 – щодо пособництва державі-агресору (засуджено сімох осіб), 66 – за фактами передачі ворогу інформації про ЗСУ (засуджено 19 осіб).

Голова СБУ нагадав, що до довічного увʼязнення засуджено агента російської ФСБ, який скоригував ракетний удар по центру Краматорська в червні 2023 року.

За словами Малюка, одним із превентивних інструментів виявлення ворожих агентів є регулярне проведення антитерористичних і контрдиверсійних заходів.

Військова контррозвідка Служби безпеки затримала інформатора ФСБ у лавах ЗСУ, який коригував ракетно-дронові удари РФ по Донеччині.

Фігурантом виявився контрактник однієї з бойових бригад Сил оборони, що дислокується на території східного регіону.