За хакерськими атаками стоїть Кремль – генерал СБУ назвав мету ворога

Головна Сторінка » За хакерськими атаками стоїть Кремль – генерал СБУ назвав мету ворога

За хакерськими атаками на низку урядових сайтів України стоїть Російська Федерація.

Про це в коментарі Gazeta.ua сказав генерал-майор СБУ, військовий оглядач Віктор Ягун.

“Вони вкотре використали фейк щодо існування якоїсь “колективної думки” в Польщі щодо України. Водночас піднімають наративи, які вже давно перейшли в дискусії маргіналів. Написали текст російською мовою. Грамотно написали українською – це свідчить про те, що готувалися, запросили перекладачів чи носіїв мови. Тому – однозначно за цим стоїть Росія.

У західного сусіда немає ні таких хакерських груп, ні угрупувань, які б могли здійснити подібну атаку”, – каже експерт.

Кремль хоче посіяти розбрат у відносинах України й Польщі, говорить генерал.

“Польща – найближчий наш союзник у НАТО. Наш адвокат, має потужний голос у Європі”, – пояснив Ягун.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Встановили хакерів ФСБ, які скоїли тисячі кібератак на держоргани України

На сайтах, які зазнали атак, жодних даних громадян немає, зауважив експерт.

“Дія” не зберігає дані громадян. Вона має алгоритм підтягування реєстрів. Навіть сайт підтримки “Дії” нічого не дає.

Всі державні сайти мають “дзеркала”. Навіть якщо хакери зламають це “дзеркало”, то не матимуть доступ до серверів. На сайтах міністерств, як правило, зберігаються, виключно новини про події, а не інформація службового характеру”, – пояснив.

“Ситуація неприємна. Державні сайти США теж зазнавали атаки. Кіберпростір настільки складний, що сказати, що ми щось могли передбачити, недопрацювали – важко. Впораємося і вийдемо з цієї ситуації ще міцнішими”, – каже генерал.

“Йде гібридна війна. А вона передбачає не тільки якусь гарячу фазу з танками, але зокрема і хакерські атаки, щоб позбавити нас можливості користуватися критичною інфраструктурою і дестабілізувати ситуацію в країні. Треба розуміти – це одна із фаз гібридної війни.

Потуги, які має агресор, в тисячі разів більші, ніж маємо ми. Тому, на жаль, такі випадки будуть траплятися і в майбутньому. Російський хакер, як і китайський чи північнокорейський, крім завдань, які виконує для особистого збагачення, ще має державне прикриття і підтримку. А це всі ресурси – фінансові, технічні”, – зазначив Віктор Ягун.

Вночі невідомі зламали електронні сервіси кількох відомств – Кабіміну, Міністерств освіти і науки, Міністерств закордонних справ, Міністерств аграрної політики, Міністерств спорту, а також Міненерго. Крім того, потерпіли сайти ДСНС і “Дії”.

СБУ почала розслідування за цим фактом.

Мобільний застосунок “Дія” не постраждав від хакерської атаки, повідомило Мінцифри.