fbpx

За період перемир’я список заручників ОРДЛО збільшився  – Денісова

Головна Сторінка » За період перемир’я список заручників ОРДЛО збільшився  – Денісова

Україні відомо про 301 громадянина нашої країни, яких незаконно “засудили” й утримують у місцях позбавлення волі ДНР та ЛНР. Ще 258 громадян вважаються зниклими безвісти.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради із прав людини Людмила Денісова в інтерв’ю, пише “Дом”.

“Якщо ми говоримо про тих громадян, яких узяли в полон, “засудили” за “шпигунства” щодо України, то за період війни – це 301 громадянин України. З них: 30 жінок, 44 військовослужбовці”, – сказала вона.

Скільки насправді українців незаконно утримують у в’язницях, колоніях, СІЗО, “у підвалах” в окремих районах ОРДЛО – невідомо.

“Ми можемо знати про тих людей, з якими є зв’язок у родичів. Але є й такі, із ким не маємо зв’язку. Ми вважаємо, що вони там. Бо одного разу підтвердять, що там є цей громадянин, вдруге – не підтвердять”, – пояснила Денісова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бойовики внесли у список на обмін “лівих” людей

27 липня 2020 року набули чинності домовленості про припинення вогню на Донбасі, досягнуті у рамках Тристоронньої контактної групи. Вони діють і досі, але порушуються окупантами.

“За період перемир’я список громадян України, які потрапили до в’язниць (ОРДЛО. – Gazeta.ua), збільшився на 70 осіб. І процес триває. Щодня ми бачимо, що когось узяли, потім випустили, потім знову взяли”, – розповіла вона.

258 громадян України, які перебувають у списках зниклих безвісти на непідконтрольній частині України, можуть утримувати в місцях несвободи.

“У нашій практиці є таке, що вісім людей ми розшукали й додали до списків на обмін. Тому “забуття – гірше за зраду”. Потрібно щодня пам’ятати про це. І найменша звістка про те, що хтось когось бачив у в’язниці чи “в підвалі” дає нам надію, що ця людина жива. Ми одразу вносимо її до таких списків”, – зазначила Денісова.

Восьмий рік триває агресія РФ проти України. 2014-го російський окупант захопив Крим. Також російська армія захопила райони Донецької та Луганської областей. Там діють російські окупаційні адміністрації.

За вісім років окупації Росією територій на Сході України загинули майже 14 тис. українців. Серед них 4 тис. цивільних осіб, зокрема 152 дитини. 34 тис. поранені, заявила Людмила Денісова.