fbpx

За зґвалтування каратимуть хімічною кастрацією, за групове – смертю

Головна Сторінка » За зґвалтування каратимуть хімічною кастрацією, за групове – смертю

У середу парламент Пакистану ухвалив закон про боротьбу із зґвалтуваннями.

Він дозволить швидко виносити обвинувальні та суворі вироки ґвалтівникам, включаючи хімічну кастрацію та смертну кару. Про це пише Voice of America.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 13-річна народила від бойфренда

Закон – відповідь на громадський протест проти сплеску зґвалтувань жінок і дітей у країні та зростання вимог зупинити сексуальне насильство.

Влада створить спеціальні суди по країні для прискорення судів над підозрюваними у зґвалтуванні та сексуальному насильстві. Справи розглядатимуть “терміново, переважно протягом чотирьох місяців”.

Відповідно до закону, буде загальнонаціональний реєстр сексуальних злочинців. Особи жертв будуть захищені. Створять спеціальні “кризові осередки боротьби із зґвалтуваннями” для проведення медичних оглядів жертв протягом кількох годин після злочину.

Особи, визнані винними в груповому зґвалтуванні, будуть засуджені до страти або довічного ув’язнення, а ґвалтівникам рецидивістам може загрожувати хімічна кастрація.

Критики кажуть, що до 4% випадків сексуального насильства чи зґвалтувань у Пакистані закінчуються обвинувальними вироками. Правозахисники привітали закон, але наголосили на необхідності покращення роботи поліції та судів для забезпечення справедливості жертвам насильства.

Експерти кажуть, що суди у справах про зґвалтування вимагають реформ, а ґвалтівники часто уникають покарання, маючи вплив на чиновників. Сильна корупція в судах нижчої інстанції часто також допомагає ґвалтівникам залишатися безкарними.

Обставини часто заважають жінкам домагатися справедливості у судах через побоювання бути присоромленими чи переслідуваними поліцією, або навіть власними родичами у консервативному пакистанському суспільстві.

В Угорщині у червні 25-річний українець намагався зґвалтувати 55-річну жінку. Він накинувся на місцеву жительку посеред вулиці, повалив на землю, проте потерпіла вирвалася.