Заборона смартфонів у школах не дає ніякого ефекту: нове відкриття науковців

Головна Сторінка » Заборона смартфонів у школах не дає ніякого ефекту: нове відкриття науковців

Прості заборони на використання телефонів у школах є неефективними в боротьбі з негативними наслідками їхнього використання.

До такого висновку дійшли науковці міжнародної групи, які провели масштабне дослідження. Його присвятили використанню телефонів і соціальних мереж на підлітків, пише birmingham.

У дослідженні взяли участь 1227 учнів із 30 шкіл Англії. Учені проаналізували дані про використання телефонів і соціальних мереж, а також про психічне здоров’я, благополуччя та успішність підлітків.

Виявилося, що у 20 школах діють різні форми обмежень на використання телефонів, аж до повної заборони протягом навчального дня. Однак, дослідження не виявило суттєвих відмінностей у показниках психічного здоров’я, успішності та поведінки між учнями, які відвідують школи з різними правилами використання телефонів.

Заборона на використання телефонів у школах призвела до незначного скорочення часу, який підлітки проводять із телефонами та в соціальних мережах у школі (приблизно на 40 і 30 хвилин відповідно). Однак, це не призвело до істотного скорочення загального часу, який підлітки проводять з телефонами і в соціальних мережах протягом дня.

“Це перше у своєму роді всесвітнє дослідження, спрямоване на оцінку впливу політики шкільних телефонів на психічне здоров’я і добробут підлітків, а також на інші показники здоров’я та освіти”, – каже доктор, провідний автор дослідження Вікторія Гудієр.

Ми виявили зв’язок між великою кількістю часу, проведеного за телефонами і в соціальних мережах, і гіршими результатами, включно з погіршенням психічного благополуччя і стану психічного здоров’я, меншою фізичною активністю і гіршим сном, нижчою успішністю та вищим рівнем недисциплінованої поведінки в класі.

Це говорить про те, що скорочення часу, який провели за телефонами, є важливим завданням. Але нам потрібно зробити більше, ніж зосередитися тільки на школах, і розглянути використання телефону в школі і за її межами, протягом усього дня і всього тижня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від кого з батьків діти успадковують інтелект: дослідження науковців

Науковці зазначають, що шкільна політика не є панацеєю від негативного впливу використання смартфонів і соціальних мереж. Необхідно розробити комплексний підхід до розв’язання цієї проблеми, який включатиме в себе не тільки обмеження в школі, а й роботу з батьками, вчителями та самими підлітками.

“Наше дослідження показує, що шкільна політика не є панацеєю від згубного впливу використання смартфонів і соціальних мереж”, – каже професор, старший автор дослідження Міранда Паллан,

Обмежувальна політика щодо використання телефонів у розважальних цілях у школах не призводить до поліпшення результатів серед учнів, але що розв’язання проблеми спільного використання телефонів має стати пріоритетом для поліпшення здоров’я і благополуччя підлітків.

Дослідження також показало, що в середньому підлітки, незалежно від правил, що діють у їхніх школах, проводять із телефонами 4-6 годин на день.

В наш час ще є батьки, які заохочують своїх доньок поводитися як ніжні принцеси, що приїде чарівний принц і зробить їх щасливими. Та ці думки лише шкодять їхньому майбутньому, заважаючи їм повністю реалізувати свій потенціал, мрії та процвітати.

Експерти виділили ефективні методи навчання як донькам стати сильними жінками.