У Сполучених Штатах Америки Конгрес схвалив рішення про заборону китайської соціальної мережі TikTok.
Якщо китайський власник не продасть платформу, то застосунок буде недоступний для завантаження у США через 270 днів. Про це повідомляє Financial Times.
У вівторок, 23 квітня, 79 членів Сенату проголосували за заборону соцмережі, 18 сенаторів виступили проти. Це рішення наштовхує компанію ByteDance відмовитись від TikTok, щоб уникнути заборони. Передбачають, що TikTok подасть позов до суду, щоб заблокувати закон.
У США застосунок більше не отримуватиме оновлень, що ускладнить його використання в міру розвитку операційних систем і з часом зробить його застарілим.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Twitter робить користувачів нещасними – дослідження
Видання зазначає, що законопроєкт швидко набув популярності після брифінгів представників служби безпеки, які попередили, що Пекін може змусити ByteDance передати особисті дані 170 мільйонів американців, які використовують застосунок.
Палата представників ухвалила законопроєкт про заборону соцмережі ще минулого місяця, але він зіткнувся з перешкодами в Сенаті через занепокоєння щодо порушення свободи слова.
Спікер Палати представників від Республіканської партії Майк Джонсон, зробивши крок, який допоміг прискорити цей захід, об’єднав його з фінансуванням для України, створивши пакет, проти якого більшість сенаторів навряд чи виступить.
Голова комітету з питань торгівлі від Демократичної партії Марія Кантвелл, яка раніше мала застереження щодо законопроекту, у вівторок закликала своїх колег підтримати його.
“Конгрес діє для того, щоб запобігти шпигунству, операціям невидимого спостереження з боку іноземних ворогів, завдаючи шкоди вразливим американцям, нашим військовослужбовцям і жінкам, а також персоналу нашого уряду США”, – сказала вона.
Водночас TikTok заперечує, що китайський уряд має будь-який контроль над застосунком. Марк Ворнер, голова Комітету з розвідки Сенату від Демократичної партії, у вівторок заявив, що той факт, що китайський уряд лобіював законопроект перед членами Конгресу, свідчить про те, “як багато Сі Цзіньпін вклав у цей продукт”.
Окрім того, сенатори закликали молодих американців зрозуміти, що Конгрес намагався захистити їх, а не намагався заборонити популярний застосунок.
“Багато американців, особливо молодих американців, справедливо скептично налаштовані. Зрештою, вони не бачили того, що бачив Конгрес. Вони не були присутні на секретних брифінгах, які проводив Конгрес, на яких глибше розглядалися деякі загрози, пов’язані з іноземним контролем над TikTok”, – сказав Ворнер.
Тим часом більшість китайських експертів у Вашингтоні мають сумнів, що Пекін дозволить ByteDance передати алгоритм, який зробив програму настільки успішним аналогом TikTok у США, якщо компанія не виграє в суді.
Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони спільно з TikTok має намір блокувати “сумнівні” акаунти, які поширюють фейкову, провокаційну інформацію.
Вже розроблено відповідний алгоритм спільних дій із TikTok.