Забудете про конденсат: яку спецію треба класти на підвіконня перед сном

Головна Сторінка » Забудете про конденсат: яку спецію треба класти на підвіконня перед сном

У холодний період року кмітливі господині ставлять на підвіконня кухонну сіль.

Цей “ритуал” не має нічого спільного із забобонами, пише pixelinform.

Розкажемо, що станеться за ніч, якщо залишити сіль на підвіконні.

Сіль на підвіконні потрібна для того, щоб контролювати вологість повітря. За ніч часто на шибках осідає конденсат. Підкоряючись законам фізики, вода стікає вниз, збирається на підвіконнях у калюжах та залишає руді плями.

Якщо води багато, то може піти пліснява на рамах, укосах, відволожаться і відклеїться шпалери. Усі неприємності передбачити неможливо.

Причому тут сіль

Сіль це найдоступніший інгредієнт, який вбирає вологу.

До того ж сіль після намокання можна висушити і використовувати з цією ж метою вдруге, посипати нею замерзлі доріжки або використовувати в інших цілях, крім кулінарії.

Як діяти

Так дуже просто, потрібно насипати сіль у відповідні неглибокі та широкі ємності або у прості блюдця і залишити на підвіконні.

У результаті вдасться нормалізувати вологість повітря в приміщенні, через яку може виникнути неприємний запах вогкості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вікна перестануть потіти, якщо протрете їх спеціальним розчином

До речі, якщо проблема з конденсатом народними способами не вирішується, потрібно частіше провітрювати квартиру, прибрати зайві квіти від вікна, перевірити роботу вентиляції і рідше сушити білизну в кімнатах.

Якщо конденсат утворюється всередині приміщення це нормально. Всередині склопакету це брак. Тоді його слід замінити.

Причини конденсату тут різні. Головна різниця між температурою у квартирі й на вулиці. Також висока вологість повітря в кімнаті. Або недобросовісна установка віконних відкосів. Таке буває і при установці склопакета з однією камерою.

Боротися з конденсатом на вікнах можна двома шляхами. Знизити підвищену вологість в приміщенні та збільшити температуру поверхні скла до позначки вище “точки роси”.