Західна зброя має бити по всій Росії. Дайте Україні все, що потрібно – конгресмени про очікування від саміту НАТО

Головна Сторінка » Західна зброя має бити по всій Росії. Дайте Україні все, що потрібно – конгресмени про очікування від саміту НАТО

Цього тижня на саміті НАТО у Вашингтоні потрібно зосередитися завданні ударів по території Російської Федерації.

Україна має отримати зброю, яка їй необхідна. Про це сказали конгресмени США, повідомив “Голос Америки”.

“Хотілося б агресивнішої заяви щодо дозволу бити по території Росії, зокрема по енергетичній інфраструктурі”, – сказав конгресмен-демократ Джейк Окінклосс.

Він висловив сподівання, що Україні дозволять “завдавати ударів у будь-який час і будь-де всередині Росії будь-якою зброєю”, щоб українці могли бити не лише по місцях дислокації російських військ і промисловій базі їхньої воєнної машини, а “найголовніше – по їхній енергетичній інфраструктурі”.

Окінклосс зазначив, що дозвіл Україні завдавати ударів будь-де всередині РФ підтримує більшість Конгресу.

Таке рішення потрібне передусім тому, аби завадити енергетиці підживлювати російську воєнну машину, сказав Окінклосс.

“Нам потрібно зробити дві взаємодоповняльні речі. Перша – завдати ударів по нафтових і газових родовищах. Ремонт таких речей дуже дорогий, і потрібно дуже багато часу, щоб знову їх запустити. По-друге – нам доведеться посилити санкції на найважливіші ресурси, необхідні для відновлення цих родовищ”, – заявив конгресмен.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗСУ знищили у Росії склад зі 120-ма дронами

Конгресмен-республіканець Майкл Маккол, голова комітету Палати представників із закордонних справ, висловив сподівання, що країни НАТО після саміту у Вашингтоні “вийдуть більш єдиними, ніж будь-коли”, а також “згуртуються і підтримають нового генерального секретаря”.

Маккол наголосив, що Україні “не потрібно зв’язувати руки за спиною”: “Заради Бога, дайте їм те, що їм потрібно. Нехай досягнуть перемоги. Вони дуже досвідчені. Вони дуже загартовані у боях”.

9-11 липня у Вашингтоні відбудеться ювілейний саміт НАТО, присвячений його 75-річчю. Окрім 32 членів Альянсу, на заході будуть представники 35 країн-партнерів, серед яких і Україна.

Сьогодні президент України Володимир Зеленський прибув до США для участі у саміті. Очікується, що на полях заходу Зеленський зустрінеться із президентом США Джозефом Байденом.