fbpx

Законопроект внесено ‒ Швейцарія наближається до зняття заборони на постачання зброї Україні

Головна Сторінка » Законопроект внесено ‒ Швейцарія наближається до зняття заборони на постачання зброї Україні

Уряд Швейцарії близький до прийняття рішення про відміну заборони на передачу Україні своїх озброєнь.

Останнім часом Швейцарію все частіше закликають відмовитися від заборони на постачання зброї Україні. Хоча в парламенті ще немає консенсусу щодо цього питання, повідомляє Reuters.

До швейцарського парламенту вже внесено законопроект, який реекспорт зброї до країн із такими ж демократичними цінностями, як у Швейцарії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Жорстокий напад на міжнародне право” ‒ президент Швейцарії зробив заяву про війну в Україні

“Ми хочемо бути нейтральними, але ми є частиною західного світу”, ‒ сказав лідер правоцентристської партії FDP Тьєррі Буркарт.

Саме він є автором цього законопроекту. За його словами, у влади Швейцарії не повинно бути права вето, щоб заважати іншим допомагати Україні. Інакше продовження такої заборони вказуватиме на підтримку Росії.

Нещодавнє соціологічне дослідження показало, що 55% швейцарців виступають за зняття заборони на реекспорт зброї та її постачання Україні.

“Якби ми задали це питання до війни, рівень підтримки, ймовірно, був би меншим за 25%. У минулому відмова від нейтральності була забороненою темою”, ‒ зазначив керівник соціологічної компанії GFS-Bern Лукас Голдер.

Ще в січні комісія з політики безпеки Національної ради Швейцарії ухвалила подання та депутатську ініціативу, яка передбачає дозвіл на реекспорт швейцарської зброї з третіх країн до України.

Швейцарська партія FDP запропонувала уряду допомогти Україні з танками Leopard.

Generated by Feedzy