Закрили контрольно-пропускний пункт “Чаплинка”

Головна Сторінка » Закрили контрольно-пропускний пункт “Чаплинка”

19 жовтня припинив роботу контрольно-пропускний пункт в’їзду-виїзду на окупований Крим “Чаплинка”. Не працював з червня, бо його реконструювали. Проїхати на півострів можна через інші два КПВВ “Чонгар” і “Каланчак”.

 Закриття “Чаплинки” не суттєво вплинуло на загальний трафік, каже Олексій Тільненко з громадської організації “КримSОS”. І до закриття пункт за добу перетинали до 30 людей і кілька машин.

Через “Чонгар” і “Каланчак” щодня їздять по кілька тисяч осіб в обидва боки.

 В Росії замість локдауну оголосили так званий вихідний тиждень. Тому всі вирушили на материкову Україну, говорить Тільненко. Прибулі з Криму мають пройти на материку два тижні самоізоляції. Або мати негативний тест на коронавірус. Його можна зробити на самому КПВВ.

З початку осені кримчани масово відвідують українські центри надання адміністративних послуг. Оформляють закордонні паспорти, ID-карти, отримують послуги з земельних питань.

 Але скрізь бракує елементарних інфраструктурних об’єктів банкоматів, пунктів обміну валют, поштових відділень, часто навіть сміттєвих баків, додає Олексій Тільненко.

Контрольно-пропускний пункт “Чонгар” планують перетворити на “сучасний і комфортний транспортний хаб”. У травні 2020 року це обіцяли чиновники Укрзалізниці й Міністерства інтеграції. Роботи з благоустрою має виконати приватна компанія “Сокар”.

Від кожного з КПВВ їздять приватні перевізники. Із 21 жовтня всі охочі потрапити на материк повинні мати український сертифікат вакцинації чи довідку з негативним тестом.

Водіям і пасажирам, що їдуть з “Чонгара” потрібно врахувати додатковий час на дорогу. На трасі біля селища Чкалове Херсонської області триває ремонт, для руху відкрита одна смуга.