Закупівлі Міноборони: аудитор підтвердила яйце за 17 грн

Головна Сторінка » Закупівлі Міноборони: аудитор підтвердила яйце за 17 грн

Державні аудитори перевірили Міністерство оборони і дійшли висновку, що відомство купувало яйця по 17 грн за штуку.

Десяток коштував 170 грн. Про це повідомив “Главком” з посиланням на голову Державної аудиторської служби Аллу Басалаєву.

“Так, купували по 17 грн за штуку. Десяток 170 грн”, сказала Басалаєва.

З її слів, є багато кримінальних проваджень за результатами перевірки.

“Щодо всіх проваджень таємниця слідства. Скажу лише, що фіксували шалену дебіторську заборгованість 100% авансування договорів і невиконання їх у строк контрагентами”, розповіла.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Заставу у понад 100 млн грн для ексголови Верховного суду зменшили

У деяких випадках постачання товару не відбувалося у строк, сказала голова Держаудитслужби.

“Через курсову різницю ми втрачали великі суми, по 250 млн грн лише на курсовій різниці. Бо долар у квітні й у вересні це вже інший долар”, заявила Басалаєва.

“Також фіксували речове майно неналежної якості: бронежилети й каски, які прострілюються, не відповідають заявленому класу. Відповідно, Міноборони відмовляється приймати такий товар. І він лежить на складах, просто собі лежить. Повернути вже немає кому. А гроші на 100% сплачені”, розповіла аудитор.

У січні ЗМІ повідомили, що Мінборони закуповує продукти для військовослужбовців удвічі утричі дорожче, ніж у роздрібних магазинах Києва. Контракт на понад 13 млрд грн Міноборони уклало з фірмою зі статутним капіталом 1000 грн.

Наступного місяця суд заарештував звільненого заступника міністра оборони В’ячеслава Шаповалова.

Днем раніше правоохоронці повідомили про підозру йому, колишньому виконувачу обов’язків директора департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони Богдану Хмельницькому та ексзаступнику державного підприємства “Промоборонекспорт” Володимиру Терещенку.

Хмельницького заарештували 2 лютого.