fbpx

Зарплати від 40 тис. грн: Кабмін запустив роботу Бюро економічної безпеки

Головна Сторінка » Зарплати від 40 тис. грн: Кабмін запустив роботу Бюро економічної безпеки

В Україні запустили роботу Бюро економічної безпеки (БЕБ).

Відповідне розпорядження Кабміну від 24 листопада оприлюднили на сайті уряду.

“Погодитися із пропозицією Бюро економічної безпеки про початок його діяльності й можливість виконання ним функцій і завдань щодо протидії правопорушенням, що зазіхають на функціонування економіки держави”, – ідеться в розпорядженні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Деолігархізація – Кабмін затвердив план заходів

БЕБ уточнило, що цим розпорядженням дали старт офіційному початку діяльності відомства. Поки що центральний апарат БЕБ сформований лише на 30% від граничної кадрової чисельності. Це дає можливість запустити аналітичну й правоохоронну функції, зазначили у відомстві.

“Попри рішення про офіційний запуск роботи Бюро, органу поки не виділили спеціально обладнані приміщення та будівлі. Це може призвести до затягування передавання наявних кримінальних проваджень до БЕБ від правоохоронців, які втрачають функції розслідування економічних правопорушень”, – ідеться в повідомленні.

У березні президент Володимир Зеленський підписав закон про Бюро економічної безпеки.

20 серпня Кабінет міністрів призначив Мельника головою відомства.

БЕБ має замінити податкову міліцію Державної фіскальної служби. Слідчі СБУ й Нацполіція не розслідуватимуть економічних злочинів. Це буде компетенція Бюро. Зокрема ухилення від сплати податків, підробляння документів і цінних державних паперів, шахрайство з податком на додану вартість і фінансовими ресурсами, незаконна приватизація державного чи комунального майна.

У проєкті держбюджету на 2022 рік планують виділити 622 млн. Наберуть до 4 тис. осіб. Зарплати будуть від 40 тис. грн.