Після збору врожаю багато хто залишає бур’яни на городі. Його насіння поширюється і засівається блискавично вже наступного сезону.
Особливо агресивними є кілька рослин, які важко вивести з городу.
Gazeta.ua розповість про п’ять видів бур’яну, які створюють справжню проблему.
Лобода
Її насіння може проростати навіть після багатьох років у ґрунті. Якщо залишити хоча б кілька рослин, уже навесні матимете щільний килим бур’яну.
Осот (будяк)
Один з найвитриваліших бур’янів. Швидко розповсюджується не лише насінням, а й кореневими паростками. Залишені рослини з часом формують глибоку кореневу систему.
Кропива
Дуже активно “витягує” з ґрунту вологу та поживні речовини. У першу чергу вона забирає азот, який вкрай важливий для рослин на початку росту. А тому кропиву варто вирощувати окремо від грядок. У першу чергу там, де багато тіні. Для городини такі ділянки не дуже підходять, а от кропива буде почуватися на них дуже добре.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як позбутися одного з найагресивніших бур’янів: корисні поради
Пирій
Пирій дуже легко розростається та забирає воду, азот і решту поживних речовин навіть у сильної городини. Це призводить спочатку до сповільнення росту рослин, потім до гірших зав’язей та, як наслідок, до бідного врожаю.
Щириця (амарант бур’янистий)
Дає тисячі дрібних насінин, які легко розносяться вітром і проростають без особливих умов. Залишені стебла швидко висипають насіння прямо в землю.
Щоб не дати цим бур’янам шансів, важливо вичищати ділянку до зими, не залишаючи залишків бур’яну ні на городі, ні у дворі.
Красиву клумбу цілком можливо створити без особливих зусиль та часу. Не потрібно постійно прополювати бур’яни. Ці квіти їх просто витісняють на грядці.
Вони ростуть, де їм зручно, прикрашають сад з весни до осені й не вимагають щоденної уваги.
Gazeta.ua публікує перелік квітів, які самі себе сіють, чудово почуваються навіть у посушливих умовах і здатні заглушити бур’яни.