Застосунок “Резерв+”: 710 тис. громадян зняли з розшуку

Головна Сторінка » Застосунок “Резерв+”: 710 тис. громадян зняли з розшуку

У реєстрі “Оберіг” 710 000 громадян без юридичних підстав мали статус “у розшуку”.

Про це розповіла заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко.

Черногоренко розповіла, що цифрова команда Міноборони виправила цю помилку.

“Якщо вас зняли з “розшуку”, до ТЦК звертатись не потрібно”, – сказала.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міноборони назвало свіжу статистику Резерву+. У застосунку з’явиться нова функція

Громадяни мали такий статус, якщо порушували правила військового обліку – наприклад, ігнорували повістки, ТЦК звертались до Національної поліції, сказала Черногоренко.

“Згідно з законодавством, такий розшук мав свої терміни. Адже до 19 травня адміністративне стягнення могло бути накладене не пізніше двох місяців з дня порушення правил військового обліку. Зараз цей термін – три місяці з дня виявлення, але не пізніше одного року з дня вчинення. Так, статус “у розшуку”, безпідставно отримали багато військовослужбовців, дані яких не були оцифровані своєчасно”, – повідомила заступниця міністра оборони.

“На жаль, у державних реєстрах дійсно багато помилок внаслідок людського фактору. А без Резерв+ виправити їх було б майже неможливо”, – заявила Черногоренко.

В Україні діють воєнний стан і загальна мобілізація військовозобов’язаних.

18 травня набув чинності закон про мобілізацію. До 16 липня усім військовозобов’язаним, призовникам та резервістам віком від 18 до 60 років необхідно оновити свої дані через застосунок Резерв+, у ЦНАПі чи в ТЦК, повідомило Міноборони.

Якщо у застосунку “Резерв+” показується статус “в розшуку”, то найкраще рішення – звернутися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, де ви стоїте на обліку, сказали у Міністерстві оборони.