Заступник начальника Генштабу Драпатий очолив ОТУВ “Харків” на тлі наступу РФ

Головна Сторінка » Заступник начальника Генштабу Драпатий очолив ОТУВ “Харків” на тлі наступу РФ

На тлі наступу російських військ на Харківщині замінено командувача оперативно-тактичного угруповання військ “Харків”.

Замість Юрія Галушкіна новим командувачем став Михайло Драпатий. Про це РБК-Україна повідомили в оперативно-стратегічному угрупованні військ “Хортиця”.

При цьому Драпатий залишається на посаді заступника начальника Генерального штабу Збройних сил України.

“Згідно з рішенням військового керівництва з 11 травня бригадного генерала Михайла Драпатого призначено на посаду командувача оперативно-тактичного угруповання військ (ОТУВ) “Харків”, – йдеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Вовчанську були і є оборонні споруди – голова МВА

ОТУВ “Харків” – це об’єднання Сухопутних військ Збройних сил України. Воно входить до складу ОСУВ “Хортиця”. Створене під час повномасштабного російського вторгнення в Україну у 2022 році. Частини угруповання брали участь у Харківському контрнаступі.

На початку квітня 2024 року командувачем ОТУВ “Харків” став генерал Юрій Галушкін. ОТУВ “Харків” відповідальне за Слобожанський напрямок оборони.

Михайло Драпатий – колишній командир 2-го механізованого батальйону 72 окремої механізованої бригади, який у травні травня 2014 увійшов у Маріуполь, щоб посилити підрозділи, які відбивали штурм терористів, і звільнити заручників.

У 2014 році Драпатий вступив до Національного університету оборони України. Згодом перевівся на заочну форму навчання й повернувся до зони АТО у статусі начальника штабу 30-ї окремої механізованої бригади. В 2016 році він був командиром 58-ї окремої мотопіхотної бригади, а з 2017 – командиром бригади безпосередньо в зоні АТО.

У квітні 2019 року Драпатому достроково присвоїли чергове військове звання – полковника. У серпні цього ж року він передав 58-му бригаду іншому командиру та розпочав дворічне навчання слухачем Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.

До січня 2024 року Драпатий очолював оперативне угруповання “Херсон”. Був одним із командирів, що керували звільненням правобережжя Херсонської області у 2022 році.

У лютому 2024 року Драпатого призначили заступником начальника Генштабу з підготовки військових.

На півночі Харківщини 12 травня росіяни захопили ще три села – Мороховець, Олійникове та Зелене. Війська РФ продовжують свій рух в бік села Липці. Тривають активні бої за Лук’янці, які ворог майже повністю окупував, повідомив інформаційний ресурс DeepState.

У районі Вовчанська загарбники продовжують підбиратися до міста і закріплятися на його околицях для подальшого штурму.