fbpx

Затриманий СБУ “топчиновник” ДНР утік на окуповану територію

Головна Сторінка » Затриманий СБУ “топчиновник” ДНР утік на окуповану територію

Затриманий торік у Києві ексзаступник “міністра інформації” так званої ДНР Володимир Пряхін утік на окуповану Росією територію.

Про це стало відомо на засіданні Шевченківського райсуду Києва 12 січня, повідомила громадська організація “Медійна ініціатива за права людини”.

До суду з’явилася захисниця Пряхіна Світлана Новицька. Відсутність підзахисного пояснила тим, що він зараз перебуває на окупованій території, бо в нього “хвора мати”.

“Він поїхав, тому що там померла тітка і його перша дружина, а діти поїхали на заробітки до іншої країни. Зателефонували сусіди, сказали, що мати хвора. Він поїхав її забрати, але вона відмовилася”, – сказала Новицька, не надавши жодних підтверджень своїх слів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трьох бойовиків заочно засудили до ув’язнення

На питання голови Володимира Бугіля, чи збирається обвинувачений приїжджати до суду, адвокатка відповіла ствердно. Вона також пообіцяла повідомити обвинуваченого про наступну дату засідання ­- 18 березня.

“Прокурор зазначив, що це перша неявка обвинуваченого до суду, а тому попросив відкласти розгляд до 18 березня. Водночас прокурор наголосив, що в Пряхіна не було запобіжного заходу”, – ідеться в повідомленні.

Як сталося, що після затримання Пряхін залишився без запобіжного заходу, невідомо. Жодної ухвали про обрання чи відмову в обранні запобіжного заходу Пряхіну в реєстрі знайти не вдалося.

Служба безпеки України затримала Володимира Пряхіна в лютому й вручила підозру. Посаду заступника “міністра” ДНР Пряхін обіймав із 2014-го до 2016 року.

Він публічно закликав населення регіону до підтримки офіційної позиції керівництва ДНР. Також активно пропагував політико-територіальну інтеграцію тимчасово окупованих територій Донбасу з Росією та агітував голосувати за фейкову ініціативу на псевдовиборах, повідомляла СБУ.

Після цього Пряхін переїхав до Києва. Там працював політтехнологом і піарником проросійських громадсько-політичних структур.