Зброя попри політику: оборонні компанії США прагнуть підтримувати Україну

Головна Сторінка » Зброя попри політику: оборонні компанії США прагнуть підтримувати Україну

Попри невизначеність у зовнішній політиці адміністрації Дональда Трампа щодо України, провідні гравці американського оборонно-промислового комплексу прагнуть нарощувати постачання озброєння Києву.

Про це в коментарі LIGA.net заявив директор платформи New Geopolitics Research Network Михайло Самусь.

За його словами, хоч команда Трампа не планує передавати зброю Україні безоплатно і навіть залишається питання, чи буде дозволено її продаж напряму або через європейських посередників – сам військово-промисловий комплекс США не готовий втрачати український і європейський ринки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Сапсан” уже в бою: нова українська ракета вразила ціль на 300 км

“У ВПК США є питання до влади. Якщо втратять ринок Європи – це буде удар, від якого вони можуть не оговтатися. Трамп піде, а ВПК залишиться”,- пояснює аналітик.

Він також зазначає, що європейські країни у разі блокування американських поставок можуть активізувати власне виробництво зброї та переглянути участь у великих спільних проєктах. Зокрема, під загрозою опиняється програма закупівлі винищувачів F-35, які є однією з ключових експортних позицій США.

“Якщо Європа відмовиться від F-35, це означає втрату контрактів на тисячі літаків вартістю близько 100 мільйонів доларів кожен”, – уточнив Самусь.

Аналітик наголосив, що без європейського ринку – найбільшого у світі – перспективи для американського оборонного сектору будуть вкрай несприятливими.

“Трамп не розуміє, що, нападаючи на Європу – головного покупця американської зброї – він завдає болючого удару саме по ВПК США”, – підсумував Самусь.

У той же час Україна розпочала серійне виробництво нової балістичної ракети малої дальності під назвою “Сапсан”.

Як заявив керівник Офіса президента Андрій Єрмак, ракета вже була використана в бою минулого місяця, коли вразила російську військову ціль на відстані близько 300 км.

“Сапсан” оснащений бойовою частиною вагою 480 кг – це більше ніж удвічі потужніше за американську ATACMS – і здатен досягати швидкостей, що перевищують п’ятиразову швидкість звуку.