fbpx

Збиті Україною “Кинджали” завдали психологічного удару Москві – генштаб Естонії

Головна Сторінка » Збиті Україною “Кинджали” завдали психологічного удару Москві – генштаб Естонії

Здатність України відбивати російські гіперзвукові балістичні ракети “Кинджал” завдає Росії психологічного удару.

Також це змусить Москву коригувати свої плани, заявив заступник начальника генерального штабу сил оборони Естонії полковник Март Вендла в інтерв’ю ERR.

Збиті ракети “Кинджал” передусім є доказом того, що українська сторона тепер має можливість захистити себе та свої важливі об’єкти від гіперзвукових ракет, вважає Вендла.

“Один із найбільших ефектів цього для Росії психологічний. По міфу про цю зброю, яка була представлена як чудодійна і нестримна, завдано серйозного удару. Крім того, їм доведеться переоцінити свою здатність знищувати ті цілі, які вони вважають такими, що мають високу цінність, оскільки українська сторона показала, що може цьому завадити”, пояснив Вендла.

За його словами, тепер очікується, що Росія буде дуже уважно вивчати історію застосування та розробки цих ракет.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Залужний обговорив з Міллі збиття російських “Кинджалів”

“Ходять розмови про репресії щодо вчених, які займалися розробкою “Кинджалів”. Швидше за все, йде пошук винних або цапів-відбувайлів для виправдання невдачі, і це демонструє фрустрацію російської сторони у зв’язку з цим. Водночас такі дії (репресії проти вчених. Gazeta.ua), напевно, вплинуть на здатність розробляти подібні системи зброї надалі”, сказав полковник.

Проте, за його оцінкою, знищення “Кинджалів” не вплине на ядерне стримування РФ.

“Оскільки існують різні способи застосування ядерної зброї та доставки її до мети, серед яких гіперзвукові ракети є лише одним з елементів”, зазначив Вендла.

Він наголосив, що збиті в Україні “Кинджали” демонструють зусилля західних країн щодо зміцнення протиповітряної оборони, які повинні продовжуватися.

16 травня Україна оголосила, що їй вдалося збити шість російських гіперзвукових балістичних ракет “Кинджал”. Про “Кинджал”, збитий американською системою ППО Patriot, вперше повідомили 6 травня.

Москва раніше стверджувала, що системи протиповітряної оборони, які існують у світі, з ними не впораються.

Generated by Feedzy