fbpx

Зеленському не дадуть слова під час фіналу Євробачення – ЗМІ

Головна Сторінка » Зеленському не дадуть слова під час фіналу Євробачення – ЗМІ

Президентові Володимиру Зеленському не дали можливості звернутися до глядачів Євробачення.

Європейська мовна спілка заявила, що звернення може призвести до політизації заходу, пише The Times.

“Євробачення це міжнародне розважальне шоу, яке регулюється суворими правилами й принципами, установленими від моменту його створення. Одним із наріжних каменів конкурсу є його неполітичний характер”, заявив представник спілки, яка є організатором Євробачення.

За його словами, цей принцип виключає можливість робити політичні або подібні заяви в рамках конкурсу.

“Прохання пана Зеленського звернутися до глядачів на Євробаченні, хоча й було висловлене з похвальними намірами, на жаль, не може бути задоволене, оскільки це суперечило б правилам заходу”, додав представник спілки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Alyosha на Євробаченні переспівала хіт Duran Duran

Водночас колишній міністр культури лорд Ед Вейзі вважає, що Зеленському слід дозволити виступити на Євробаченні.

“Це радісний вечір і зустріч європейських націй та артистів, але ми всі знаємо, що за цим стоїть, і жалюгідно ховатися від цього”, сказав він.

Він нагадав, що єдиною причиною, чому конкурс проводиться у Великій Британії, є війна.

“І було б шляхетно дозволити Зеленському зробити заяву про те, чому Україна опинилася в дуже прикрому становищі, не маючи можливості приймати конкурс”, сказав Вейзі.

Європейська мовна спілка наголосила, що продовжує підтримувати Україну під час конкурсу, залучаючи до участі українських артистів. За її даними, загалом на конкурсі виступить не менш як 11 виконавців з України.

Крім того, у короткометражних відео на екрані представлено 37 місць в Україні, які дають уявлення про кожного з артистів перед їхнім виступом на сцені.

“Ми вважаємо, що це найкращий спосіб… показати, що музика об’єднує нас у ці важкі часи”, заявили представники спілки.

Європейська мовна спілка є організатором пісенного конкурсу Євробачення. До неї входить близько 100 мовників, зокрема BBC.

Пісенний конкурс Євробачення-2023 проходить у британському Ліверпулі. Україна перемогла на конкурсі 2022 року з піснею Stefania гурту Kalush Orchestra. Однак не змогла задовольнити вимоги щодо проведення конкурсу через безпекові побоювання, спричинені російським вторгненням.

Фінал конкурсу відбудеться 13 травня. Україну представляє гурт TVORCHI з піснею Heart of Steel.

Generated by Feedzy